18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pieniądze popłynął?

Rewolucja w 500 plus.Trzaskowski obiecuje 1000 zł świadczenia

22.06.2020  18:24
Rewolucja w 500 plus.Trzaskowski obiecuje 1000 zł świadczenia
Rewolucja w 500 plus.Trzaskowski obiecuje 1000 zł świadczenia Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

500 plus ma szansę przejść prawdziwą rewolucję! Nawet 1000 zł świadczenia dostaną niektóre rodziny z dziećmi. To pomysł Rafała Trzaskowskiego.

500 plus to flagowy program PiS-u, który doprowadził partię do zwycięstwa. Przed wyborami prezydenckimi jasne jest, że dobrze korzystać z pomysłów, które już raz się sprawdziły. Tym razem 500 plus czeka rewolucja w postaci kolejnego dodatku.

1000 złotych przeznaczony ma być na podręczniki, przybory szkolne, utrzymanie, strój gimnastyczny i inne potrzeby uczniów co miesiąc. W taki sposób edukacja w Polsce miałaby się stać realnie bezpłatna.

Rafał Trzaskowski obiecuje 1000 plus

W tym momencie jednak już wiadomo, że kwota ta nie trafi do wszystkich uczniów. Pieniądze z prezydenckiego funduszu stypendialnego popłynęłyby do ok. 50 tys. dzieci. Zapewniał o tym obecny prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski.

Podczas spotkania z wyborcami w Olsztynie zapowiedział powstanie takiego właśnie funduszu. 

Nasze ambicie powinny sięgać gwiazd, niezależnie o tego, skąd pochodzimy

- stwierdził prezydent Trzaskowski i zaznaczył, że 1000 złotych trafiałoby do uczniów ze wsi i mniejszych miejscowości.

Dodatkowo Rafał Trzaskowski planuje podjąć trud przywrócenia nauczycielom należnego im prestiżu zawodowego i poprawy ich sytuacji finansowej.

Również podwyżki dla pedagogów są absolutnym priorytetem. Ja do tej pory pamiętam nazwiska wszystkich swoich nauczycieli z liceum

- przyznał nostalgicznie Rafał Trzaskowski.

Myślicie, że faktycznie słowa te wejdą w życie?

Przeczytaj więcej
Komentarze