18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

podatek od tacy

Biedroń chce walczyć z klerem. Zainstaluje księżom kasy fiskalne

06.02.2020  13:25
Biedroń chce walczyć z klerem. Zainstaluje księżom kasy fiskalne
Biedroń chce walczyć z klerem. Zainstaluje księżom kasy fiskalne Fot: facebook/Robert Biedroń

Kandydat Lewicy na prezydenta przedstawił swoje plany odnośnie Kościoła w Polsce. Robert Biedroń stanowczo zapowiada: wprowadzę podatki, wyrzucę religię ze szkół.

Koniec z pieniędzmi dla Kościoła Katolickiego - zapowiedział w czwartek, w "Sygnałach Dnia" Robert Biedroń. Kandydat lewicy na prezydenta chciałby, by po jego ewentualnej wygranej, księża przestali być hojnie finansowani przez państwo. Nie widzi potrzeby dawania im specjalnych ulg i przywilejów - niczym nie różnią się od reszty Polaków, powinni więc tak samo odprowadzać podatki. Ale to nie koniec, w kościołach - zdaniem Biedronia - powinno się zainstalować kasy fiskalne.

Uważam, że Kościół jest na tyle bogaty, że jest w stanie samofinansować się - stwierdził Biedroń. - Dokonam w tej sprawie korekty, trzeba opodatkować Kościół sprawiedliwie - zapowiedział.

Uważam, że w 2020 roku Kościół musi być traktowany tak samo jak inne instytucje, płacić podatki, płacić cła, (powinno się) wyprowadzić religię ze szkół

- mówił w "Sygnałach dnia".

"Prezydent zwykłych ludzi"

Robert Biedroń twierdzi, że pieniądze, które Polska zaoszczędziłaby dzięki opodatkowaniu i niefinansowaniu kościoła, wystarczyłyby na przykład na znaczną poprawę sytuacji w służbie zdrowia.

Kandydat lewicy ogłosił, że jego głównymi priorytetami są poprawa sytuacji w szkolnictwie i służbie zdrowia, budowanie mieszkań dla obywateli i oczywiście rozdział państwa i kościoła. Zapowiedział też równość dla wszystkich. Biedroń twierdzi, że w przeciwieństwie do Andrzeja Dudy, ona naprawdę może być prezydentem wszystkich Polaków.

Chciałbym być prezydentem zwykłych ludzi, takim dobrym gospodarzem, który będzie zarządzał naszym krajem, szukał dialogu, nie szukał waśni - powiedział.

Czytaj także