18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NIC ICH NIE ZATRZYMA

PiS szykuje KORONAPARTY? ROCZNICA SMOLEŃSKA MIMO WSZYSTKO

Emilia Waszczuk
30.03.2021  11:42
PiS zorganizuje obchody w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Mimo pandemii
PiS zorganizuje obchody w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Mimo pandemii Fot: Jakub Kamiński/East News

Prawo i Sprawiedliwość nie zważa na pandemię - mimo wielkiej fali zakażeń zorganizują obchody w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Nie boją się koronawirusa i hejtu?

Od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia w Polsce obowiązują zaostrzone restrykcje pandemiczne, a rząd nie wyklucza, że w razie potrzeby podejmowane będą kolejne działania - nawet wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.

Tymczasem wielkimi krokami, poza Wielkanocą, zbliża się też kolejna rocznica katastrofy rządowego samolotu TU-154 pod Smoleńskiem, w której zginął między innymi prezydent Lech Kaczyński. Jego brat bliźniak razem ze świtami PiS miesiąc w miesiąc organizują obchody tej tragedii, a 10 kwietnia to dla nich dzień wybitnie ważny, jeśli nie święty. I zdaje się, że mimo potężnej fali pandemii, tym razem także chcą go uczcić.

Obchody rocznicy smoleńskiej mimo pandemii

Co znamienne, restrykcje, jakie dziś obowiązują w Polsce, tracą ważność 9 kwietnia, czyli dzień przed 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Następnego dnia, 10 kwietnia, PiS zamierza zorganizować coroczne obchody. Znów wkurzą Polaków tłumem polityków, gromadzących się w jednym miejscu, nie zważając na pandemię?

Na pewno będą miały miejsce obchody, takie jak co roku. Natomiast w tym roku będą ograniczone przepisami sanitarnymi. To oczywiste. Inne ważne rocznice odbywały się w czasie pandemii i 10 kwietnia także będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Natomiast jakie będą wtedy zakazy, przekonamy się za niespełna dwa tygodnie. To zależy od sytuacji pandemicznej

- powiedział w Radiu ZET Michał Dworczyk.

"Skromne" obchody katastrofy smoleńskiej

O planach obchodów organizowanych przez PiS 10 kwietnia mówił też we wtorek rano wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Polityk twierdzi, że coś partia na pewno zorganizuje, ale dużo skromniej, niż zwykle.

Z pewnością będą one zdecydowanie skromniejsze niż dotychczasowe. Może poza zeszłorocznymi, które też odbyły się w cieniu pandemii. Nawet jeśli sytuacja się poprawi na tyle, że obostrzenia zostaną zdjęte, tak jak planujemy, 9 kwietnia, to na pewno jakieś obostrzenia będą obowiązywać. One będą wymuszać to, jaką formę przyjmą obchody. W związku z tym trudno coś planować z wyprzedzeniem. Pewne klasyczne plany już mamy. Składanie kwiatów, wizyty na cmentarzach, mszę świętą. To jest element obchodów każdej rocznicy i jeżeli będzie taka możliwość, to one się odbędą

- powiedział Radosław Fogiel w rozmowie z Rzeczpospolitą.

A my przypominamy - w zeszłym roku w Polsce obowiązywał twardy lockdown, ludzie nie mogli nawet wychodzić z domów, iść na spacer do lasu, a Politycy PiS i tak tłumnie zgromadzili się pod pomnikiem smoleńskim na Placu Piłsudskiego. Tak samo "skromnie będzie w tym roku? Przekonamy się już 10 kwietnia. Tymczasem w Polsce ciągle trwa lockdown i już pojawiają się pierwsze głosy, że zostanie on co najmniej przedłużony, a być może zaostrzony jeszcze bardziej. Czemu o tym wspominamy? Bo według zasad nałożonych na Polaków od 27 marca, w kraju obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń. Wszelkich.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze