18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemiczne plany

Rocznica smoleńska w pandemii. PiS zniesie restrykcje?

Emilia Waszczuk
07.04.2021  08:10
Rocznica smoleńska w pandemii. Kaczyński nie odpuści?
Rocznica smoleńska w pandemii. Kaczyński nie odpuści? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński nie odpuści i zorganizuje wielkie obchody w rocznicę katastrofy smoleńskiej mimo pandemii? Wyciekają plany rządu na 10 kwietnia.

Pandemia trwa, a w sobotę jedenasta rocznica katastrofy smoleńskiej. Rok temu, gdy koronawirus SARS-COV-2 pojawił się w Polsce, ludzie byli tak przestraszeni, że rząd robił, co chciał, PiS zorganizowało obchody, łamało własne obostrzenia, a Jarosław Kaczyński pokazywał obywatelom, że można mu dużo więcej niż innym, zupełnie nie zważając na konsekwencje.

Przez rok wiele się jednak zmieniło. Pandemia ciągle paraliżuje Polskę, ale Polacy boją się mniej, a poparcie dla PiS drastycznie spadło. Partia musi więc bardziej uważać na swoje poczynania, by całkowicie nie stracić władzy. Obchody w rocznicę smoleńską planują mimo wszystko.

Rocznica katastrofy smoleńskiej w czasie pandemii

Polacy czekają na ogłoszenie kolejnych obostrzeń, krążą skrajnie odmienne plotki o zniesieniu części obostrzeń lub wprowadzeniu zakazu przemieszczania się i godziny policyjnej. Obecnie obowiązujące restrykcje tracą moc 9 kwietnia i już to dało Polakom do myślenie - czy rząd zrobił to celowo, by w rocznicę smoleńską zorganizować huczne uroczystości?

Już wiadomo, że PiS planuje obchody, politycy partii rządzącej zapewniają jednak, że będzie skromnie. Chcą złożyć wieńce pod pomnikiem na Placu Piłsudskiego, odprawić mszę świętą i odwiedzić cmentarze. Pytanie tylko, czy zbierze się tłum?

Krążą plotki, że nowe obostrzenia miałyby obowiązywać dopiero od 12 kwietnia, tak by PiS mógł odprawić swoje umartwiające święto. Z drugiej strony informatorzy WP.pl donoszą, że rząd ogłosi restrykcje już od 10 kwietnia, by nie drażnić ludzi.

Idziemy w kierunku, żeby przedłużyć obostrzenia na razie o tydzień. Wszystko zależy od danych ministerstwa zdrowia ze środy i czwartku na temat zakażeń. Jeśli, mimo Wielkanocy, tendencja będzie wyraźnie spadkowa, to dalsze przedłużenie rygorów powinno iść w kierunku 7 dni

- miała powiedzieć WP osoba z otoczenia premiera.

Również Wprost donosi, że dużych obchodów nie będzie, bo Jarosław Kaczyński boi się o swoją pozycję i chyba po raz pierwszy w życiu przejmuje się tym, co powiedzą obywatele.

Nie planujemy dużych obchodów. Musimy przedłużyć obostrzenia, bo inaczej będzie wrzawa, że na 10 kwietnia znosimy lockdown - mówi serwisowi ważny polityk PiS.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze