18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie wytrzymał?

ROMAN GIERTYCH NIEPRZYTOMNY. Zasłabł w czasie przeszukania

Emilia Waszczuk
15.10.2020  19:05
Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Zasłabł w czasie przeszukania
Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Zasłabł w czasie przeszukania Fot: Piotr Molecki/East News

Roman Giertych nie wytrzymał - mecenas stracił przytomność w czasie przeszukania, tuż po zatrzymaniu przez CBA. Został zabrany do szpitala.

W czwartek mecenas i były minister w rządzie PiS Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. Prokuratura informuje, że oskarżany jest o pranie pieniędzy, przywłaszczenie ogromnej sumy i działanie na szkodę spółek.

Zarówno Roman Giertych, jak i jego współpracownik Jacek Dubois twierdzą jednak, że sprawa jest czysto polityczna. W piątek mecenas miał wziąć udział w posiedzeniu aresztowym swojego klienta Leszka Czarneckiego. Planował przedstawienie dowodów na interwencję PiS w tej sprawie.

Roman Giertych w szpitalu

Roman Giertych został zatrzymany w sądzie, następnie razem z funkcjonariuszami CBA uczestniczył w przeszukaniu jego willi w Józefowie. CBA weszło także do jego kancelarii adwokackiej na Nowym Świecie w Warszawie.

W czasie działań służb adwokat zasłabł. Nieprzytomny został wyniesiony z domu na noszach. Przewożony jest do szpitala. Jak informuje córka Romana Giertycha, Maria Giertych, mecenas zasłabł w toalecie, do której udał się w towarzystwie funkcjonariusza CBA.

Oddycha, ale jest nieprzytomny. Nie wiem co dalej - mówił zdruzgotana.

Przeczytaj więcej
Komentarze