18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pilne

Roman Giertych zatrzymany przez CBA!

Emilia Waszczuk
15.10.2020  14:31
Roman Giertych zatrzymany przez CBA!
Roman Giertych zatrzymany przez CBA! Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Roman Giertych zatrzymany. W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne wkroczyło do jego domu. Rodzina zapewnia o niewinności męzczyzny.

Szokujące informacje od rodziny Giertychów. W czwartek 15 października Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. O aresztowaniu byłego wicepremiera i ministra edukacji narodowej, a w ostatnim czasie zagorzałego wroga PiS, poinformowała jego córka.

Roman Giertych zatrzymany przez CBA

Maria Giertych informację o zatrzymaniu ojca przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poinformowała, że aktualnie trwa przeszukanie ich domu.

W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu - napisała

W rozmowie z TVN Barbara Giertych - żona Romana Giertycha przekazała, że ani ona, ani jej mąż, nie wiedzą, pod jakim zarzutem mężczyzna został zatrzymany. Podejrzewają jedynie, że może mieć to związek z klientem mecenasa - Leszkiem Czarneckim. 

Roman Giertych został zatrzymany w sądzie, tuż po zakończonej rozprawie, w której brał udział. Teraz uczestniczy razem z funkcjonariuszami w przeszukaniu domu.

Mogą szukać, czego chcą, mamy do czynienia z policją polityczną - komentuje Barbara Giertych.

Roman Giertych i pranie brudnych pieniędzy?

TVP Info podaje z kolei informacje wprost z CBA. Oprócz Romana Giertycha zatrzymany został także biznesmen Ryszard Krauze. Obaj mężczyźni mają być przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, a także przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy.

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln zł- podało TVP CBA.

Przeczytaj więcej
Komentarze