18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dzieje się

Giertych w rękach CBA. "To SPRAWA POLITYCZNA, ZEMSTA PIS"

Emilia Waszczuk
15.10.2020  15:28
Roman Giertych zatrzymany przez CBA. To sprawa polityczna?
Roman Giertych zatrzymany przez CBA. To sprawa polityczna? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. Mecenas i jego współpracownik Jacek Dubois są pewni - to sprawa polityczna, próba ukrycia prawdy przez PiS.

W czwartek 15 października mecenas Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. Funkcjonariusze akcję aresztowania przeprowadzili w miejscu pracy prawnika - w sądzie, tuż po zakończonej rozprawie.

Jak przekazała córka Romana Giertycha, w domu trwa przeszukanie. Pojawiają się sprzeczne informacje o podstawach zatrzymania - oficjalnych powodów tuż po nim nie poznał ani Roman Giertych, ani najbliżsi.

Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Zemsta PiS?

Sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Jak donosi mecenas Jacek Dubois, zatrzymanie najpewniej związane jest z zaplanowanym na piątek posiedzeniem aresztowym Leszka Czarneckiego.

Mecenas Roman Giertych miał przedstawić jutro w czasie posiedzenia dot. aresztowania Leszka Czarneckiego dowody na interwencję w tej sprawie polityków PiS 

- powiedział WP współpracownik zatrzymanego.

Informację o zarzutach stawianych Romanowi Giertychowi CBA przekazało prosto do Telewizji Polskiej. Jak podaje TVP Info, mecenas oskarżany jest o działanie na niekorzyść spółek, przywłaszczenie mienia i pranie pieniędzy.

Sam Roman Giertych twierdzi, że sprawa jest czysto polityczna. Mecenas uczestniczył w przeszukaniu jego domu, wtedy też widział się z córką, która na Twitterze informuje o aresztowaniu.

Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS - pisze Maria Giertych.

Komunikat o zatrzymaniu i jego powodach pojawił się także na oficjalnym koncie w serwisie Twitter Romana Giertycha. Mecenas oskarża PiS o polityczną zemstę i próbę ukrycia prawdy, oraz przykrycie dramatycznej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel - czytamy na Twitterze Romana Giertycha.

Przeczytaj więcej
Komentarze