18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NATO zagrożone?

Rosja grozi kolejnym krajom! "Szkodliwe skutki"

26.02.2022  13:08
Szwecja i Finlandia na celowniku Rosji? Padły groźby
Szwecja i Finlandia na celowniku Rosji? Padły groźby Fot: Angelika von Stocki/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Wojna na Ukrainie trwa kolejną dobę, a kolejne kraje obawiają się, że krwawa żądza Putina nie zostanie zaspokojona tak łatwo i zbrodniarz może zaatakować inne państwa europejskie. Zagrożenie staje się realne, bo Rosja właśnie otwarcie zagroziła Finlandii i Szwecji.

Władimir Putin, gdy rozpoczęła się inwazja na Ukrainę, groził krajom NATO. Ostrzegł, że jeśli ktoś odważy się mu przeszkodzić, spotkają go potworne konsekwencje. Teraz rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wprost ostrzegła Finlandię i Szwecję, które rozpoczęły debatę nad wstąpieniem do NATO w obawie przed Moskwą. Rosja nie zamierza na to pozwolić.

Rosja uznała Szwecję i Finlandię za zagrożenie? Padły groźby

Maria Zacharowa ostrzegła Szwecję i Finlandię, że ich wejście do NATO będzie szkodzeniem bezpieczeństwu innych krajów. Jeśli zdecydują się na przystąpienie do sojuszu, zostaną ukarane przez Rosję "poważnymi reperkusjami wojskowo-politycznymi". Wypowiedź Rosjanki skomentował fiński prezydent Sauli Niinisto i stwierdził, że w jej słowach nie dopatrzył się gróźb.

Finlandia i Szwecja nie powinny opierać swojego bezpieczeństwa na szkodzeniu bezpieczeństwu innych krajów, a ich przystąpienie do NATO może mieć szkodliwe skutki i wiązać się z pewnymi konsekwencjami wojskowymi i politycznymi, które wymagałyby odpowiedzi ze strony naszego kraju  – powiedziała Zacharowa.

Przypominamy, że Szwecja wspiera Ukrainę poprzez pomoc humanitarną, techniczną i wojskową. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński działania Szwecji określił jako „budowanie antyputinowskiej koalicji”.

Premier Finlandii Sanna Marin przekazała w czwartek, że inwazja Rosji na Ukrainę „zmieni kierunek debaty” na temat członkostwa jej kraju w NATO – podaje tvp.info.

logo Tu się dzieje