18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wicepremier ds. swojego bezpieczeństwa?

Rosja zaatakuje Polskę? Kaczyński ma "czarny scenariusz"

21.03.2022  20:18
Wojna Polski z Rosją? Kaczyński obawia się ataku Putina - kulisy spotkania w KPRM
Wojna Polski z Rosją? Kaczyński obawia się ataku Putina - kulisy spotkania w KPRM Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

W Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu z opozycją. Czy Polska może zostać zaatakowana przez Rosję? Wirtualna Polska ujawnia, że wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński przedstawił politykom „czarny scenariusz”.

We wtorek 21 marca odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji. Wirtualna Polska, powołując się na informatorów z partii opozycyjnych, podała, że „Kaczyński próbuje wywrzeć presję na opozycji stosuje moralny szantaż”. Tych, którzy nie chcą poprzeć jego propozycji, nazwał „agentami Rosji”.

Atak Rosji na Polskę? Kaczyński kreśli czarne scenariusze

Jarosław Kaczyński próbuje przeforsować zmiany w konstytucji, by „wyłączyć finansowanie armii z limitu budżetu państwa i umożliwić konfiskatę majątków Rosjan wspierających inwazję (oraz przekazanie ich Ukraińcom), a także dodatkowe opodatkowanie firm pozostających w Rosji”. Zdaniem polityków opozycji, nie przedstawiono jednak żadnych konkretów i niczego z nimi nie konsultowano. Podobno dało się odczuć „napięcie politycznej gry"

Na pytania opozycji odpowiadał Morawiecki, a Tusk wobec niego był bardzo grzeczny i miły. Wilcze oczy błysnęły mu tylko wtedy, gdy wiercił premierowi dziurę w brzuchu o rosyjski węgiel sprowadzany do Polski. A premier się wtedy bardzo irytował- ujawnił informator WP.pl.

Jeden z polityków, który brał udział w spotkaniu, ujawnił, że zdaniem Jarosława Kaczyńskiego Polska jest jednym z następnych celów Rosji. Nie powiedział jednak wprost o ataku zbrojnym

Kaczyński ma obawy, których nie kryje, że rosyjska agresja na Polskę jest nieuchronna i szuka jakiegoś sposobu na odparcie tej agresji, na pokonanie Rosji – wyjawił jeden z liderów opozycji. (WP.pl)

Kaczyński ma przekonanie o nieuchronności starcia z Rosją. Szuka momentu i sposobu, jak wygrać tę wojnę. Ryzyko jednak jest ogromne. On zdaje sobie z tego sprawę – powiedział polityk opozycji. (WP.pl)

Premier mówił o "zaufaniu", o konieczności zjednoczenia się "przeciwko wrogowi". To był taki szantaż emocjonalny. Oni chcą wykorzystać te pieniądze do łatania swojej nieudolności i kleptokracji. Powiem to wprost: oni zamierzają wykorzystać wojnę, żeby robić z budżetem państwa to, co chcą – zdradził uczestnik spotkania w KPRM. (Wirtualna Polska)