18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielka wojna

Rozłam w PiS! Kaczyński i Duda żrą się o Kurskiego i 2 mld dla TVP

Emilia Waszczuk
05.03.2020  19:38
Rozłam w PiS! Kaczyński i Duda żrą się o Kurskiego i 2 mld dla TVP
Rozłam w PiS! Kaczyński i Duda żrą się o Kurskiego i 2 mld dla TVP Fot: Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda może stracić poparcie PiS w wyborach prezydenckich, a TVP stracić szansę na 2 mld złotych dotacji. Wszystko przez Jacka Kurskiego.

W PiS trwa wojna! Już wcześniej chodziły słuchy o rozłamie, wręcz rozpadzie nie tyle partii, ile koalicji prawicy. Teraz zrobiło się jeszcze goręcej. Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wszedł na ścieżkę wojenną z prezydentem Andrzejem Dudą (albo odwrotnie). Poszło o 2 miliardy złotych dotacji dla mediów publicznych i Jacka Kurskiego.

Andrzej Duda straszy PiS i Telewizję Polską wetem prezydenckim. Nie są jednak dla niego ważni polscy pacjenci (opozycja postulowała przekazanie pieniędzy na onkologię), a o osobista niechęć do prezesa TVP.

Kłótnia na szczycie

Prezydent już kilka dni temu miał zażądać od Kaczyńskiego dymisji Kurskiego. To warunek podpisania przez niego ustawy o dwóch miliardach dla mediów. Prezes PiS tupnął jednak nóżką i wskazał prezydentowi jego miejsce w szeregu. Kaczyński stanął po stronie Kurskiego, a Duda - jak nie przystało na Dudę - dalej walczy! We wtorek miał ponownie, w tej samej sprawie spotkać się z prezesem PiS.

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński rozmawiali ze sobą zaledwie 11 minut. Spotkanie miało zakończyć się potężną awanturą.

Prezes przekazał prezydentowi, że liczy, iż podpisze ustawę abonamentową. Nie było dyskusji w tej sprawie, ale prezydent oświadczył, że ją zawetuje

- powiedział SE.pl jeden z polityków PiS.

Jak zapewnia informator serwisu, w PiS może dojść do wielkiego rozłamu. Prezes ma dość nieposłusznego Dudy, a ich konflikt może zakończyć się wycofaniem poparcia w wyborach prezydenckich.

Delikatnie mówiąc, prezes wyszedł z tego spotkania bardzo zły. Traci cierpliwość. Rozważane są różne scenariusze. Łącznie z tym że zostanie wycofane poparcie dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich

- informuje polityk PiS.

Agata Duda miesza się w politykę

W sprawę 2 mld dla mediów publicznych zaangażowała się ponoć małżonka prezydenta. Agata Duda ostro sprzeciwia się dotacji i również uzależnia ją od dymisji Jacka Kurskiego.

Nie podoba jej się to, co robi w TVP prezes Kurski. Mówiąc najdelikatniej, od samego początku nie przepadała za "Kurą". Nigdy też nie zapomni, jak Telewizja Publiczna atakowała prezydenta, jak zawetował w 2017 r. ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I to, w jaki sposób był przez te pięć lat traktowany

- mówi informator wp.pl.

Swoją decyzję w sprawie przyznania ogromnej dotacji, prezydent Andrzej Duda ma ogłosić w piątek 6 marca.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze