18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS dotrzyma słowa?

TO ZA TO SPRZEDAŁ SIĘ KUKIZ? Ruszają prace nad zmianą prawa!

Emilia Waszczuk
24.08.2021  09:58
PawełKukiz wybłagał PiS? Razem zmienią prawo w Polsce
PawełKukiz wybłagał PiS? Razem zmienią prawo w Polsce Fot: Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz urobił Jarosława Kaczyńskiego? Panowie razem planują zmienić prawo wyborcze w Polsce! Prace nad nową ustawą ruszą już we wrześniu.

Paweł Kukiz zbratał się z PiS, co przyniosło mu falę hejtu, odpływ znajomych i spadek poparcia. W najnowszych sondażach wyborczych jego ugrupowanie notuje okrągłe zero procent głosów, a on sam cieszy się najniższym zaufaniem wśród polskich polityków.

W połowie sierpnia Paweł Kukiz razem z PiS głosował za wprowadzeniem nowego prawa medialnego, zwanego potocznie "lex TVN". Wedle opinii wielu ekspertów i obywateli, chodzi o zwyczajne zamknięcie ust niezależnym mediom i wyeliminowanie z rynku firm nieprzychylnych rządowi. Jak to możliwe, że człowiek przez lata żyjący z działalności artystycznej i pojawiania się w mediach, chciał takich zmian w prawie?

PiS i Kukiz'15 zmienią prawo wyborcze?

Szybko pojawiły się głosy, że Paweł Kukiz się sprzedał. Główny zainteresowany długo zapierał się i zapewniał, że chodziło o poglądy, później przyznał, że wszedł w układ z PiS i dostał coś w zamian (- Owszem, sprzedałem się - powiedział w końcu). Teraz pojawiła się wieść, że Jarosław Kaczyński miałby poprzeć jeden z pomysłów Kukiz'15 i właśnie ruszają prace nad nim.

Chodzi o zmianę ordynacji wyborczej. Już we wrześniu powstać ma w Sejmie specjalny zespół, który zajmie się przygotowaniem nowych przepisów. Te miałyby dać każdemu obywatelowi Polski indywidualne, bierne prawo wyborcze. Do zespołu zaproszeni będą ponoć przedstawiciele wszystkich partii.

Już dziś mamy opinię Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 31 maja 2019 roku, gdzie PKW stwierdza, że Kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości indywidualnego ubiegania się o mandat posła. I to będzie podstawowym kierunkiem działania tego zespołu, aby wypracować takie przepisy, aby każdy obywatel Rzeczypospolitej miał równe prawa w zakresie skorzystania ze swojego indywidualnego, biernego prawa wyborczego, a nie tylko członkowie partii politycznej - oznajmił Paweł Kukiz.

Jak to możliwe, że Jarosław Kaczyński zgadza się na napisanie ustawy zmieniającej prawo wyborcze? To jeden z warunków, jakie Paweł Kukiz postawił mu podpisując umowę z PiS w maju. Teraz pora na wywiązanie się z kontraktu. Jeśli partia rządząca projektów politykującego muzyka nie poprze, ten ma ponoć niezwłocznie zakończyć współpracę.