18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wracamy do leczenia modlitwą?

RYDZYK ZNÓW DOSTAŁ KASĘ OD PIS! Tym razem Z RESORTU ZDROWIA

Emilia Waszczuk
08.02.2022  10:02
Tadeusz Rydzyk dostał kolejne pieniądze od PiS
Tadeusz Rydzyk dostał kolejne pieniądze od PiS Fot: PAWEŁ SKRABA/AGENCJA SE/East News, Karol Porwich/East News

Nie ma drugiej takiej fundacji jak "Lux Veritatis" i innego tak wspieranego przez PiS duchownego jak Tadeusz Rydzyk. Krzysztof Brejza ujawnia: redemptorysta znów dostał górę pieniędzy od partii. 

Ministerstwo Zdrowia przekazało ponad 400 tysięcy złotych Tadeuszowi Rydzykowi. Wiemy doskonale, że państwowa opieka zdrowotna niedomaga, ale spodziewaliśmy się raczej, że rząd będzie próbował dofinansować medyków i placówki medyczne, a nie inwestować w kościół i modlitwy za zdrowie...

PiS nie raz już pokazało jednak, że wszelkie ważne sprawy uzależnia od wstawiennictwa Maryi bądź Jezusa i co chwila mianuje ich polskimi monarchami. Wielokrotnie też wspierali najbardziej znanego polskiego redemptorystę, notabene wybitnie kontrowersyjnego Tadeusza Rydzyka. Teraz ojciec dyrektor dostał sowitą sumkę z Ministerstwa Zdrowia. Wracamy do starych, niekoniecznie sprawdzonych metod? Trzy zdrowaśki i do pieca na wygrzanie choroby?

Rydzyk znów dostał pieniądze od PiS

To, że Ministerstwo Zdrowia hojnie dofinansowało ojca Rydzyka, ujawnił właśnie polityk PO Krzysztof Brejza. W poniedziałek poinformował, że fundacja Lux Veritatis otrzymała w ostatnich miesiącach dokładnie 430 493, 85 złotych. Wszystko w ramach programu "Profilaktyka 40 plus".

W 2021 r. (do dnia 12 grudnia) na rzecz Fundacji Lux Veritatis Ministerstwo Zdrowia wydatkowało 430 493,85 zł tytułem zakupu czasu antenowego w celu emisji spotu edukacyjnego promującego badania profilaktyczne, w ramach programu "Profilaktyka 40 Plus" oraz w celu umieszczeniu wątku kampanii społecznej w audycji "Rozmowy niedokończone"

- napisał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w odpowiedzi na zapytanie o dotację, wystosowane przez Brejzę.

Oczywiście ponad 400 tysięcy złotych mogło pójść na badania ludzi po czterdziestce, jednak po co? Nie lepiej dać je Rydzykowi? Ktoś w Ministerstwie Zdrowia uznał, że to właśnie on najlepiej zareklamuje program profilaktycznych badań. Telewizja Trwam ma mieć bowiem - w ich ocenie - wybitnie duży zasięg w grupie docelowej.

Rydzyk śpi na pieniądzach wyciągniętych od PiS?

Okazuje się jednak, że Tadeusz Rydzyk nie pomógł, zawierzanie Polski Maryi również dało niewiele. Program "Profilaktyka 40 plus" ruszył blisko dwa lata temu, miał być wizytówką Ministerstwa Zdrowia, a tu klops. Skorzystało z niego niespełna 1 procent Polaków po czterdziestce.

I jeszcze jedno - od 2016 roku resort zdrowia przekazał Tadeuszowi Rydzykowi i jego fundacji prawie 2 miliony złotych. Łącznie, od 2015 do końca 2020 roku rząd PiS, wsparł "dzieła" redemptorysty kwotą ponad 326 milionów złotych! A to przecież nie koniec... Ile dołożyli w roku 2021 i dołożą przed końcem kadencji?