18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zero litości

Rydzyk w czasie ciszy wyborczej płonął. Wyrzucił z siebie jad

14.10.2019  11:26
Rydzyk w czasie ciszy wyborczej płonął. Wyrzucił z siebie jad
Rydzyk w czasie ciszy wyborczej płonął. Wyrzucił z siebie jad Fot: MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

W czasie ciszy wyborczej mówić o polityce nie wolno. Niektórym jednak trudno utrzymać język za zębami i wypowiadają się na tematy przynajmniej lekko zbliżone lub subtelnie powiązanie z polityką. Tak uczynił właśnie ks. Rydzyk. 

Tadeusz Rydzyk chce dla siebie bardzo dużo. Chociaż żyje dobrze z partią rządzącą, to czasem podkręca im nieco śrubkę, by uzyskać jeszcze więcej. Dokładnie tak zrobił w trakcie ciszy wyborczej.

Przedsiębiorczego redemptorystę widocznie coś mocno frapowało, bowiem nie zaatakował bezpośrednio polityków, ale ponownie wziął się za TVP. Każdy jednak wie, że telewizja publiczna żyje z PiS-em bardzo dobrze i stara się robić wszystko tak, aby partii pomóc a nie zaszkodzić.

Co więcej, od jakiegoś czasu jest niemalże jej wizytówką. 

Tadeusz Rydzyk pluje jadem na TVP

Rydzyk nie mogąc powiedzieć nic o ugrupowaniu politycznym, kolejny raz pluł jadem na TVP. Oberwało się serialom. O ile kapłan nie ukrywa swojej niechęci do "Barw szczęścia", w których pojawia się wątek miłości homoseksualnej, to nikt by nie pomyślał, że gardzi również... "Ojcem Mateuszem".

Popatrzmy na seriale, w których występują postacie księży. To nie jest pokazywanie prawdziwego Kościoła, prawdziwego kapłaństwa. Może kogoś bawi ksiądz, który jest współpracownikiem policji, może to ociepla wizerunek księdza, ale to jest fałszywy obraz kapłana. Czy ksiądz ma być policjantem? Trzeba pokazywać piękno powołania kapłańskiego, powołania, które owocuje później kształtowaniem arystokracji ducha

- grzmiał Rydzyk.

Wydawać by się mogło, że takie "ocieplanie wizerunku kapłaństwa" podobać się powinno samym duchownym. Jak widać nic bardziej mylnego - za to i tak źle i tak niedobrze.

Myślicie, że "Barwy szczęścia" i "Ojciec Mateusz" wkrótce tajemniczo... znikną z anteny?

Przeczytaj więcej
Komentarze