18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie rozpad?

Terlecki ma dość Zjednoczonej Prawicy? "Chętnie bym się ich pozbył"

07.04.2021  20:17
Ryszard Terlecki chce zerwać z koalicjantami
Ryszard Terlecki chce zerwać z koalicjantami Fot: Jakub Kaminski/East News

Ryszard Terlecki podczas rozmowy z dziennikarzami przyznał, że PiS ma spore problemy z koalicjantami. Zdaniem wicemarszałka Sejmu, Zjednoczona Prawica powinna zostać rozwiązana.

Coraz więcej polityków PiS powątpiewa w dotrwanie rządu do końca kadencji. Rozchwiana konfliktami Zjednoczona Prawica przeżywa pierwszy tak trudny okres od początku ich rządów.

Ryszard Terlecki mówi o przedterminowych wyborach

W środę dziennikarze zapytali Ryszarda Terleckiego o to, czy rząd przewiduje przedterminowe wybory. Wicemarszałek Sejmu przyznał, że obecnie Zjednoczona Prawica przeżywa kryzys. Jak twierdzi, PiS powinien pozbyć się skłóconych koalicjantów.

Niestety mamy problemy z koalicjantami, ja tu jestem radykałem i chętnie bym się ich pozbył, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe - przyznał Terlecki.

Z racji przedłużonych obostrzeń pandemicznych Ryszard Terlecki został zapytany o to, jak będą wyglądały obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wicemarszałek zapewnił, że uroczystości zostaną zorganizowane zgodnie z obowiązującymi restrykcjami.

Do sporów w Zjednoczonej Prawicy niedawno odniósł się także Jarosław Kaczyński. Jak przyznaje, zależy mu na tym, by kadencja Zjednoczonej Prawicy trwała nieprzerwanie do jesieni 2023 roku. Prezes PiS twierdzi, że w obozie władzy podejmowane są wszelkie możliwe działania, mające na celu załagodzenie konfliktu, jednak rozpad koalicji nie będzie żadnym zaskoczeniem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze