18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cios w samo serce

Jarosław Kaczyński na skraju załamania. To go dobije

Emilia Waszczuk
30.11.2020  13:40
Rząd Mateusza morawieckiego traci poparcie
Rząd Mateusza morawieckiego traci poparcie Fot: Piotr Molecki/East News

Kolejny cios w Mateusza Morawieckiego i jego rząd, a co za tym idzie, gigantyczna porażka Jarosława Kaczyńskiego. Notowania partii lecą. Polacy wywiozą ich z Polski na taczkach, czy raczej wyślą w kosmos?

Wielka nerwowość w obozie rządzącym. Co chwila do Polaków trafiają nowiny o kolejnych zgrzytach, posłach, którzy myślą o porzuceniu Jarosława Kaczyńskiego, konfliktach między najważniejszymi politykami w państwie... Prezes PiS zdaje się powoli tracić kontrolę nad swymi podwładnymi, a to przenosi się na utratę kontroli w państwie i... własnej głowie. To ostatnie objawia się choćby w doniesieniach o tym, że kazał siłą tłumić pokojowe protesty. A to oznacza już totalne zafiksowanie na żądzy władzy i brak rozważnego patrzenia na konsekwencje.

Poniedziałek 30 listopada to cios za ciosem dla Jarosława Kaczyńskiego. Najpierw Prezes PiS dowiedział się, iż Polacy nie wierzą, że Zjednoczona Prawica dotrwa do końca kadencji. Teraz dostał kolejne złe wieści - rządowi Mateusza Morawieckiego nie ufa coraz większy odsetek obywateli.

Polacy wściekli. Koniec rządów PiS?

Polityka PiS nie podoba się Polakom z każdym miesiącem coraz bardziej i są na to niezaprzeczalne dowody - to dane statystyczne i kolejne wyniki sondaży, przeprowadzanych regularnie w społeczeństwie. Wedle najnowszego - robionego tradycyjnie przez CBOS, rząd ma olbrzymie kłopoty.

Odkąd premierem został Mateusz Morawiecki, jego rząd nie miał takich złych notowań. Jego zwolennikami jest już zaledwie 30 procent badanych - to najmniej w historii i mniej o 3 punkty w stosunku do poprzedniego miesiąca. jednocześnie rośnie procent osób niezadowolonych - przeciwnikami rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest już 45 procent badanych, czyli najwięcej w historii i dwa proc. więcej, niż w ubiegłym miesiącu.

Jak zawsze mamy też obywateli, którym jest wszystko jedno - to, czy urzęduje premier Morawiecki i ministrowie PiS, czy ktoś inny, oraz co robią, obojętne jest aż 22 procentom badanych.

Przeczytaj więcej
Komentarze