18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza

Rząd zapowiada nowe strefy czerwone i żółte. Zaostrzenie pandemii

02.09.2020  20:51
Rząd zapowiada nowe strefy czerwone i żółte. Zaostrzenie pandemii
Rząd zapowiada nowe strefy czerwone i żółte. Zaostrzenie pandemii Fot: ŁUKASZ SZELĄG/REPORTER

Rząd PiS w ramach walki z pandemią, jaką wywołał koronawirus, zapowiada nowe obostrzenia. Od września mogą nastąpić zmiany w strefach czerwonych i żółtych.

Rząd PiS nowe strefy czerwone i żółte ogłosi najprawdopodobniej w piątkowy poranek. Wtedy właśnie Ministerstwo Zdrowia poinformuje, w których powiatach w Polsce zostaną wprowadzone nowe restrykcje.

Koronawirus od wielu tygodni rośnie w Polsce w siłę, ale mimo to rząd PiS podejmuje takie decyzje, jak powrót dzieci do szkół. Brak logiki w działaniu od wielu dni zarzucają politykom liczni internauci.

Rząd PiS zaostrzy restrykcje

Jeszcze w tym tygodniu mają zostać zaktualizowane listy stref czerwonych i żółtych w Polsce. Ludzie, którzy mają na najbliższe miesiące wielkie plany, takie jak choćby wesela, drżą i z niepokojem czekają na doniesienia ze strony polityków.

Najprawdopodobniej nowy wykaz stref przedstawimy w piątek rano. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi strategię działań na jesień, dotyczącą działań związanych z koronawirusem i grypą

- mówił na konferencji prasowej w Warszawie rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.  

Nowa strefa czerwona i żółta ma zostać wytyczona na podstawie bacznych obserwacji i analizy dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jest co obserwować, bowiem koronawirus dosłownie nas zalewa. 

Zasada ma być prosta - jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej. 

Obawiacie się, że rząd PiS zdecyduje się na kolejny lockdown na wzór tego, który wprowadził w marcu?

Przeczytaj więcej
Komentarze