18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

lol

Rząd nie pomoże Polakom w czasie pandemii, bo "żyje im się lepiej"

Emilia Waszczuk
09.11.2020  15:58
Piotr Patkowski zapowiada: pomocy nie będzie
Piotr Patkowski zapowiada: pomocy nie będzie Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Wiceminister finansów Piotr Patkowski ogłasza: Polakom w czasie pandemii żyje się świetnie, a nawet są bogatsi, niż wcześniej. Obiecuje więc: pomocy nie będzie.

Pandemia trwa, rosną ceny i rachunki, ludzie pozamykani są w domach, firmy padają, a rząd wprowadza kolejne ograniczenia. Nad Polską wisi widmo rychłej narodowej kwarantanny, z którą wiązać się może nawet zakaz wychodzenia z domu i przemieszczania się.

W związku z trudną sytuacją rządzący wydają kolejne pieniądze i obiecują pomoc przedsiębiorcom. W piątek premier Mateusz Morawiecki przedstawił składający się z 10 punktów program wsparcia firm. Co jednak ze zwykłymi, szarymi Polakami?

Pandemia w Polsce. Piotr Patkowski obiecuje... brak pomocy

Na temat sytuacji obywateli w czasie pandemii postanowił wypowiedzieć się młody wiceminister finansów. Piotr Patkowski wziął udział w debacie organizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców i ogłosił na niej, że zwykłym Polakom, konsumentom, nie dzieje się dziś żadna krzywda, żyje im się tak samo dostatnio, jak przed pandemią.

Widzimy, że sytuacja konsumentów nie uległa pogorszeniu. Gdyby się to zmieniło i zauważymy, że dużo osób, które spłacają w tej chwili kredyty hipoteczne, nie są w stanie tych rat obsługiwać, to pewnie taka interwencja będzie potrzeba, ale na ten moment takiej potrzeby nie widać - powiedział Piotr Patkowski.

Później oznajmił, że w sumie Polacy siedzą w domach, bo wszystko jest pozamykane, więc nie korzystają z żadnych rozrywek jak kina, teatry czy obiady w restauracjach. A skoro tak, pieniędzy mają więcej niż wcześniej.

W tym momencie więc konsument ma czasami większą kwotę do dyspozycji, jeśli nie stracił pracy - powiedział młody wiceminister.

Na jaką więc pomoc Polacy mogą liczyć od rządu? Na żadną. Spłacasz kredyt? Spłacaj go dalej. Nie stać Cię na jedzenie i opłaty? Trudno. Pomoc się nie należy.

W momencie kiedy utrzymamy miejsca pracy, nie ma potrzeby stosowania dalszych środków dla konsumentów, bo z ich punktu widzenia nic się nie zmienia - podkreślił wiceminister finansów Piotr Patkowski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej