18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

się należy

Rząd walczy z epidemią. Kupią sobie ponad 200 luksusowych limuzyn

Emilia Waszczuk
14.03.2020  17:05
Rząd walczy z epidemią. Kupią sobie ponad 200 luksusowych limuzyn
Rząd walczy z epidemią. Kupią sobie ponad 200 luksusowych limuzyn Fot: Jakub Kaminski/East News

W obliczu kryzysu i pandemii koronawirusa rząd PiS znalazł świetne rozwiązanie, na co wydać miliony złotych. Nie na służbę zdrowia - na nowe auta.

Polskę paraliżuje koronawirus SARS-COV-2, w szpitalach brakuje nawet maseczek ochronnych i kombinezonów, tysiące Polaków przez epidemię z dnia na dzień straciło źródło dochodu, ekonomiści zwiastują kryzys gospodarczy, a rząd ogłosił przetarg na zakup 210 nowych, lśniących limuzyn.

Bynajmniej, samochody nie trafią do szpitali, nie pomogą zapobiegać epidemii i jej skutkom. Ich przeznaczeniem jest wygodniejsze przemieszczanie się po Polsce ministrów i części urzędników rządowych.

Auta na kryzys

210 nowiutkich aut (z czego 26 ma być elektrycznych) to nie koniec planów Centrum Obsługi Rządowej. Kolejnych 70 samochodów planują wypożyczyć.

Nie będą to oczywiście pojazdy byle jakie. Poza nowością, część z nich ma mieć skórzaną tapicerkę, przyciemniane szyby, dwusferową klimatyzację i podgrzewane fotele. Niestety, nie wiadomo, ile mniej więcej rząd na samochody planuje wydać, Wiadomo, ile przeznacza rocznie, na utrzymanie jednego auta - około 300 tysięcy złotych - podaje Fakt.

Przeczytaj więcej
Komentarze