18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie rewolucja?

"Od piątku-soboty rząd powinien otworzyć całą gospodarkę"

Emilia Waszczuk
17.02.2021  14:11
Odmrożenie gospodarki w tym tygodniu?
Odmrożenie gospodarki w tym tygodniu? Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Pandemia koronawirusa i nowy pomysł na walkę. Polska powinna "otworzyć wszystkie branże i wprowadzić ścisły reżim sanitarny". Już w tym tygodniu.

Nagła zmiana frontu i zupełnie odmienne podejście do walki z pandemią. Czy to możliwe, by już w najbliższych dniach otworzyć wszystkie zamrożone przez pandemię koronawirusa SARS-COV-2 branże, ale uruchomić ścisły reżim sanitarny?

W środę propozycję takiego rozwiązania przedstawił lekarz, a zarazem szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk twierdzi, że dotychczasowe działania rządu są bezsensowne i jedynie frustrują Polaków. Przez nieprzemyślane decyzje rządzących obywatele zaczynają się buntować i dochodzi do scen jak te z Zakopanego w ostatnią sobotę. By zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości, trzeba działać odważnie.

Uważam, że w reżimie sanitarnym otwarta cała gospodarka jest bezpieczniejsza dla życia i zdrowia, niż takie połowiczne działanie, jakie mamy teraz realizowane przez rząd

- powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pandemia koronawirusa. Koniec lockdownu?

Szef PSL uważa, że trzeba jak najszybciej uwolnić gastronomię czy siłownie i pozwolić gospodarce się rozwijać, a Polakom korzystać z usług.

Jeżeli to nie następuje to dochodzi do baletów na Krupówkach, bo ludzie nie mają gdzie się spotkać. Przyjechali do hotelu, chcą gdzieś wyjść, chcą coś zjeść i nie mają gdzie tego zrobić, to idą i urządzają imprezę na ulicy

- powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem polityka otwarcie wszystkich dziedzin gospodarki powinno nastąpić już w najbliższy piątek lub sobotę. Niestety jego propozycja raczej nie spotka się z entuzjazmem rządzących, którzy już od poniedziałku powtarzają, że idzie trzecia fala pandemii, brytyjski wariant wirusa się rozprzestrzenia, a oni będą musieli zapewne ponownie pozamykać dopiero co odmrożone branże.