18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamkną nas?

Rząd planuje DRASTYCZNE OBOSTRZENIA? Zacznie się w listopadzie

01.10.2020  19:51
Nowe obostrzenia na Wszystkich Świętych
Nowe obostrzenia na Wszystkich Świętych Fot: Piotr Molecki/East News

Rząd stara się reagować na powiększające się zagrożenie ze strony koronawirusa. COVID-19 rośnie w Polsce w siłę i z tej przyczyny będą się pojawiać nowe obostrzenia. Listopad w tym roku może być inny niż wszystkie do tej pory.

Koronawirus w Polsce od wielu dni sieje spustoszenie. Codziennie liczba nowych przypadków rośnie wręcz rekordowo. Z tej przyczyny rząd musi zacząć reagować. Poza wyznaczaniem coraz to nowych stref żółtych i czerwonych, czekają nas kolejne obostrzenia.

Listopad jest dla Polaków ważny. Pierwszego dnia tego miesiąca zwykliśmy tłumnie ruszać na groby bliskich nam osób. Niestety, w tym roku koronawirus może nam pokrzyżować plany. Rząd widzi ogromne zagrożenie we Wszystkich Świętych - dlatego zamierza reagować.

Nowe obostrzenia na Wszystkich Świętych

Ministerstwo Zdrowia ma wątpliwości, czy przemieszczanie się Polaków po cmentarzach i spotykanie w gronie bliższej i dalszej rodziny, nie poskutkuje jeszcze większym wzrostem zakażeń.

Myślę, że wydamy zalecenia na ten okres Wszystkich Świętych, abyśmy jednak ograniczyli te nasze wyjazdy, bo na pewno będzie to stwarzało duże niebezpieczeństwo

- mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia powiedział, że "jest duże niebezpieczeństwo, że będziemy roznosić, niestety, koronawirusa po całym kraju", dlatego wprowadzenie kolejnych obostrzeń ma być koniecznością. Mają one wejść w życie w połowie października.

Nie da się oprzeć wrażeniu, że przed nami ostatnie dni względnej swobody i wolności. Wzrost zakażeń może nam przynieść kolejny lockdown.

Przeczytaj więcej
Komentarze