18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajna operacja?

Rząd po cichu wprowadził TEN ZAKAZ. Polacy się wściekną

26.03.2021  11:14
Rząd po cichu przepchnął nowy zakaz
Rząd po cichu przepchnął nowy zakaz Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia ogłosił kolejne obostrzenia pandemiczne. Wśród nowych restrykcji znalazł się przepis zakazujący udziału w zgromadzeniach. O tej zmianie rządowi politycy, nawet się nie zająknęli.

Od soboty będą obowiązywały nowe obostrzenia pandemiczne, które dotkną między innymi salony fryzjerskie, kosmetyczne, a także sklepy budowlane. Minister zdrowia nie wspomniał jednak o zaostrzeniu prawa dotyczącego zgromadzeń.

Rząd po cichu przepchnął kolejny zakaz

Wraz z nowymi restrykcjami został przepchnięty przepis zakazujący udziału w zgromadzeniach, niezależnie od ich rodzaju. Do tej pory wprowadzone przez rząd zmiany zakazywały jedynie organizowania zgromadzeń.

Dodatkowo był pewien wyjątek w postaci zgromadzeń spontanicznych, które nie mają żadnego organizatora. Od tej pory każdy, kto weźmie udział w jakimkolwiek zgromadzeniu, będzie mógł zostać ukarany.

Prawo do organizowania zgromadzeń zapewnia polska Konstytucja. Zgodnie z artykułem 57. "każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich". Ograniczenie tej wolności może natomiast regulować ustawa.

Niestety najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mogą wpłynąć na opracowanie dodatkowych ograniczeń. Kraj znowu bije rekordy zakażeń, które prawdopodobnie doprowadzą do lockdownu totalnego.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze