18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

RZĄD PIS SIĘ SYPIE! Partia traci władzę i grunt pod nogami?

20.08.2020  16:25
Rząd PiS się rozpada
Rząd PiS się rozpada Fot: MARCIN RUTKIEWICZ/REPORTER

Władza PiS się kończy? Rząd PiS się rozpada, w ostatnich dniach doszło do dymisji czterech ministrów. W czwartek premier zwołał nagłą, pilną konferencję. Co ogłosi?

Burza na Wiejskiej, gorąco na Nowogrodzkiej. Ostatni tydzień - choć są wakacje - funduje nam prawdziwe trzęsienie ziemi w polityce. Z rządu odchodzą kolejni politycy, dotąd uznawani za najmocniejszych ludzi PiS.

W poniedziałek dymisję złożył wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, dzień później z resortu odszedł jego szef, minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ze stanowiska w ministerstwie cyfryzacji niespodziewanie zrezygnowała wiceminister Wanda Buk, w końcu w czwartek dymisję złożył Jacek Czaputowicz.

Rząd PiS się sypie

Minister spraw zagranicznych swoją rezygnację złożył w czwartek. Jak tłumaczy MSZ, polityk stwierdził, iż "po wyborach prezydenckich jest dobry moment na zmianę na czele polskiej dyplomacji oraz wyraził przekonanie, że jego następca będzie kontynuował dotychczasową linię i sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej" (PAP).

Choć Czaputowicz o planach odejścia z rządu mówił już kilka miesięcy temu (zapowiadał, że umówił się z premierem, że zostanie do wyborów prezydenckich), dziś aż gotuje się od gorączkowych komentarzy. Wielu ludzi twierdzi, że w rządzie źle się dzieje, władza się sypie.

- Kto jutro? - pyta na Twitterze Barbara Nowacka. - Następuje niekontrolowany rozpad rządu - komentuje w TVN 24 Jan Grabiec z PO. - Rząd Morawieckiego zaczyna się sypać, nikt nie chce czekać do tzw. rekonstrukcji - wnioskuje Dariusz Rosati. Czy mają rację?

Tymczasem na czwartkowe popołudnie premier Mateusz Morawiecki zwołał nagłą, pilną konferencję prasową. Czego ma dotyczyć? Jak na razie wiadomo jedynie, że "odbędzie się wypowiedź premiera dla mediów". Możemy spodziewać się ważnych decyzji, czy po prostu polityk zamierza uspokoić obywateli?

Przeczytaj więcej
Komentarze