18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus grozy

Rząd ujawnił wstrząsające dane. Tylu Polaków trafi pod respiratory

22.10.2020  14:41
COVID-19 w Polsce: Ilu potrzeba respiratorów?
COVID-19 w Polsce: Ilu potrzeba respiratorów? Fot: Jakub Kaminski/East News

Rząd ujawnił wstrząsające i szokujące dane, które pośrednio dotyczą pandemii COVID-19. Wiemy, ilu Polaków koronawirus wyśle pod respiratory. Liczby mówią same za siebie i przerażają tak bardzo, że aż trudno w to uwierzyć.

Rząd stara się zrobić, co w jego mocy, by choć trochę zahamować pandemię COVID-19. Niestety, sytuacja w kraju z dnia na dzień się pogarsza, a kolejne rekordy zachorowań tylko mocniej nas przerażają. Nic dziwnego, kiedy zewsząd słyszymy, jak bardzo niewydolna jest nasza rodzima służba zdrowia. Mamy konkretne powody do obaw.

Tymczasem rządzący wcale nas nie pocieszają. Premier Mateusz Morawiecki już ostrzega przed trzecią falą pandemii koronawirusa, podczas gdy druga nawet nie zdążyła się maksymalnie rozkręcić (choć ciężko w to uwierzyć, może być jeszcze gorzej). Natomiast rząd przedstawił skrajnie przerażającą symulację rozwoju pandemii.

COVID-19 w Polsce: Ile osób trafi pod respiratory?

Pokazuje ona, jak wiele osób trafi z COVID-19 do szpitala i jak duża grupa z nich będzie potrzebowała respiratora. Te liczby są wstrząsające nawet dla osób zimnokrwistych. Według sprawozdania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, aż 20-30 proc. nowych chorych na koronawirus pacjentów będzie potrzebowało leczenia szpitalnego.

W tej grupie aż 10-20 proc. będzie musiało trafić pod respirator. Niestety, te liczby mogą rosnąć wraz ze wzrostem zachorowań, a ten nie zamierza się zatrzymać. W przyszłym tygodniu, jak uprzedzają rządzący, przy obecnej dynamice możemy notować od 15 do 20 tysięcy zakażonych osób dziennie. Scenariusz włoski zbliża się wielkimi krokami.

Przypominamy, że trzy dni temu rząd mówił, że aktualnie dostępnych jest 15 tys. łóżek covidowych oraz 1200 respiratorów (z czego jeszcze wczoraj aż 757 było zajętych). Rząd zapewnia jednak, że liczba łóżek i respiratorów będzie systematycznie wzrastać. Miejmy nadzieję, bo tymczasem liczby nas nie pocieszają.

Przeczytaj więcej
Komentarze