18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kontrola wzrasta

Rząd wprowadza nowy obowiązek. Będziemy lokalizowani

20.06.2020  17:25
Rząd wprowadza nowy obowiązek. Będziemy lokalizowani
Rząd wprowadza nowy obowiązek. Będziemy lokalizowani Fot: Mateusz Jagielski/East News

Rząd od 2021 wprowadza nowy obowiązek, który dotyczy wszystkich kierowców. W samochodach zgodnie z prawem konieczne będzie zamontowanie urządzeń lokalizacyjnych.

Rząd ma ważny plan na przyszłość. Wszyscy kierowcy powinni być jego świadomi, jeśli chcą uniknąć kary. Od I kwartału 2021 roku pojawia się nakaz zakupu i montażu urządzenia lokalizacyjnego w samochodzie. Nowe prawo zaistniało w nowelizacji ustawy o drogach, którą podpisał obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda."

"TechPremiery" podaje, że kierowcy będą obligowani do montażu w samochodach urządzenia pokładowego lub mobilnego, które przedstawiają aktualne dane geolokalizacyjne. Rząd twierdzi, że wprowadza ten obowiązek po to, by w łatwiejszy sposób pobierać należność za przejazd płatnymi odcinkami dróg.

Rząd wprowadza nowy obowiązek

W tym momencie w naszym kraju jest ok. 4 tys. płatnych odcinków dróg. Należności za przejazdy nimi pobierane są przez Krajową Administrację Skarbową za pośrednictwem teleinformatycznego System Poboru Opłaty Elektronicznej KAS. Kierowcy mają obowiązek zarejestrować się w nim wcześniej. Rząd twierdzi, że urządzenia geolokalizacyjne uprawnią sprawę.

Wielu Polaków jest jednak oburzonych tym pomysłem i są przekonani, że w ten sposób rząd stara się nas mocniej niż dotychczas kontrolować. Warto dodać, że kierowców, którzy nie zastosują się do nowego przepisu - w razie kontroli czeka sroga kara.

W zależności od stopnia zaniedbania, wysokość kary wyniesie od 500 do 1500 złotych. Kwota naprawdę kosmiczna jak na aktualne warunki finansowe i kryzys gospodarczy w Polsce.

Przeczytaj więcej
Komentarze