18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna

Kaczyński zdradzony! RZĄD PiS BLOKUJE PREZESA

Emilia Waszczuk
06.04.2021  07:48
Zdrada w Zjednoczonej Prawicy! Rząd blokuje prezesa
Zdrada w Zjednoczonej Prawicy! Rząd blokuje prezesa Fot: JACEK DOMŃSKI/REPORTER

Szokujące doniesienia z najwyższych kręgów PiS. U szczytu władzy rozpętała się nowa wojna. Rząd wystąpił przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powinien czuć się zagrożony? Zdaje się, że pozycja Jarosława Kaczyńskiego słabnie. Jak donosi "Rzeczpospolita", w Zjednoczonej Prawicy znów nastąpił wybuch i wielki bunt, i to przeciwko prezesowi.

Rząd sprzeciwia się zmianie prawa, której chce Jarosław Kaczyński. Już raz nastąpiła podobna sytuacja, gdy mowa była o "piątce dla zwierząt", a wtedy koalicja prawicy omal się nie rozpadła. Teraz mamy szansę na powtórkę?

Rząd sprzeciwia się Kaczyńskiemu

Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zarobkach, który przewiduje zrównanie płac kobiet i mężczyzn. Pod dokumentem podpisał się sam Jarosław Kaczyński,  a to oznacza, że prezes w pełni popiera zmiany.

Jest to jedna z nielicznych nowelizacji, pod którymi podpisał się prezes PiS. Co więcej, podpis złożył jako pierwszy, o czym poinformowała na swojej konwencji w czerwcu ubiegłego roku partyjna młodzieżówka PiS

- podaje "Rzeczpospolita".

Problem w tym, że rządowi się to nie podoba - najważniejsi polscy politycy, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, ani myślą wyrównywać płac kobiet i mężczyzn. Projekt zablokowali - nie będzie procedowany. Tymczasem - jak wylicza GUS, kobiety w Polsce na tych samych stanowiskach zarabiają nawet 19,9 procent mniej, niż mężczyźni!

Czytaj także
Przeczytaj więcej