18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Antyszczepionkowcy oszaleją!

Rząd zapowiada zmiany w szczepieniach. Będą obowiązkowe?

28.07.2021  15:47
Szczepienia będą obowiązkowe?
Szczepienia będą obowiązkowe? Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Liczba wykonywanych szczepień niepokojąco spada, przez co rząd planuje wprowadzić zmiany, które pozwolą przyciągnąć więcej chętnych. Według nieoficjalnych informacji będą to kolejne akcje promocyjne, ale coraz częściej mówi się również o wprowadzeniu przymusu szczepionkowego. Antyszczepionkowcy mają spore powody do obaw...

Jak przekazał w rozmowie w "Trójką" rzecznik rządu Piotr Müller, rząd jeszcze w środę może przedstawić nowe rozwiązania, które zachęcą Polaków do szczepień.

Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski - poinformował rzecznik rządu.

Müller zwrócił uwagę, że ostatnio udało się spowolnić tempo spadku liczby wykonywanych szczepień. Jak dodał, "liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała, jakby się wydawało, ale nie chcemy w żaden sposób odtrąbiać sukcesu".

PiS planuje obowiązkowe szczepienia?

Polityk nie ukrywa, że PiS rozważa wprowadzenie częściowego przymusu szczepień, który obejmowałby pracowników służby zdrowia.

Pamiętajmy, że jest znacznie więcej grup osób, które mają kontakt z ludźmi na co dzień. Musimy zastanowić się nad tym, jak zwiększyć w tych grupach liczbę osób zaszczepionych - przekazał.

Zdaniem Müllera lepsza od obowiązku jest edukacja oraz wzmacnianie pozytywnych bodźców. Warto się jednak zastanowić czy medyków trzeba jeszcze dokształcać w tej kwestii?

Czytaj także
Przeczytaj więcej