obowiązuje od JUŻ

NAGŁA ZMIANA OBOSTRZEŃ! Rząd kasuje jeden z zakazów

Emilia Waszczuk
14.01.2021  08:40
Rząd nosi jedno z obostrzeń! Zmiana od 14 stycznia
Rząd nosi jedno z obostrzeń! Zmiana od 14 stycznia Fot: Serjio74/Shutterstock

Niespodziewana zmiana w obostrzeniach. Już od 14 stycznia jedno z ograniczeń przestaje istnieć. To pomyłka czy celowe działanie?

13 stycznia wygasło rozporządzenie o jednym z obostrzeń, wprowadzonych w Polsce w związku z pandemią koronawirusa. Chodzi o zakaz lotów do Wielkiej Brytanii, który nałożono po ujawnieniu, że na Wyspach panoszy się niebezpieczna mutacja SARS-COV-2.

Zakaz lotów obowiązywał do 13 stycznia włącznie i obejmował Wielką Brytanię i Irlandię Północną. Czyżby rząd przeoczył termin, a może już nie boi się mutacji? Wszak i tak w Polsce właściwie nie sprawdza się, czy ją mamy...

Zakaz lotów do Wielkiej Brytanii zniesiony

Okazuje się, że to nie pomyłka - rząd celowo uwalnia loty na Wyspy, co pozwoli wielu Polakom pracującym w Wielkiej Brytanii na powrót. Co ważne, nadal obowiązywać ma kwarantanna nakładana na każdego, kto do Polski przyleci i trwać ma 10 dni.

Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna

- napisał na Twitterze Marcin Horała.

Pandemia i obostrzenia w Polsce

W poniedziałek 11 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie restrykcji pandemicznych o dwa tygodnie. Wstępnie zaplanowane są do 31 grudnia i obejmują między innymi zakaz zgromadzeń, zamknięcie części handlu, gastronomii, ośrodków sportowych czy turystyki.

Choć jeszcze na początku tygodnia słyszeliśmy, że szanse na luzowanie obostrzeń od lutego są marne, teraz PiS powoli zmienia zdanie. Polscy przedsiębiorcy są na granicy upadku, zaczynają się buntować i otwierać biznesy. Teraz pojawiają się informacje, jakoby od 1 lutego miało nastąpić powolne uwalnianie gospodarki.

Czytaj także