18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejne kłamstwo

Rządowa fabryka miała szyć miliony maseczek. Nie ma ani jednej

17.03.2021  09:05
Rządowa fabryka maseczek okazała się kłamstwem
Rządowa fabryka maseczek okazała się kłamstwem Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Otwarta w zeszłym roku fabryka miała produkować ponad 30 milionów maseczek miesięcznie. Ambitne plany rządu zakończyły się totalną klęską. Do tej pory nie wyprodukowano ani jednej.

Rządowy projekt "Polska Szwalnia" przewidywał zintegrowaną, masową produkcję maseczek ochronnych. Projekt został zainaugurowany 16 kwietnia 2020 roku przez Andrzeja Dudę i Jadwigę Emilewicz. W ciągu trzech miesięcy rynek miało zasilić 100 milionów polskich maseczek.

Projekt rządu zakończony klęską

Niedawno sprawą zainteresował się Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej. Polityk zapytał Kancelarię Premiera o to, ile maseczek powstało w podkarpackim zakładzie produkcyjnym oraz jakie koszty poniesiono w związku z zakupem linii produkcyjnej.

Informuję, że linie produkcyjne w Stalowej Woli nie wyprodukowały dotychczas maseczek, które zostałyby wprowadzone do obrotu. Jedyna produkcja związana była z testami maszyn i przygotowaniami produktu do procesu certyfikacji - napisał Jarosław Wanderlich, podsekretarz stanu.

Niestety nie ma co liczyć na ujawnienie kosztów zakupu linii produkcyjnej. Jak poinformowało KPRM, pozostaje to tajemnicą przedsiębiorstwa i dostawcy maszyn.

Czytaj także