18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skaranie boskie z tym Grzesiem!

Ujawnili "tajne dochody Brauna". Trafi do więzienia?

22.09.2021  10:07
Rzeczpospolita ujawnia "tajne dochody Brauna". Trafi do więzienia?
Rzeczpospolita ujawnia "tajne dochody Brauna". Trafi do więzienia? Fot: Jan Bielecki/East News

Grzegorz Braun rozkręca się jak na wyprawie krzyżowej! A jest to najwyraźniej krucjata przeciwko polskiemu prawu. Nie nosi maseczki jak Pan Bóg przykazał, groził śmiercią ministrowi zdrowia Niedzielskiemu, a teraz media piszą, że mógł oszukać w swoim oświadczeniu majątkowym. Taki mały, taki duży może świętym być, ale poseł Braun jest wyjątkiem…

Słyszcie ten dźwięk szurania? To Konfederacja ryje po dnie. A tę wycieczkę zapewnił jej poseł Grzegorz Braun, krzycząc do Adama Niedzielskiego „będziesz pan wisiał”.  Nie dość, że Prezydium Sejmu naliczyło mu karę finansową, to sprawa ma też trafić do prokuratury. Na tym jednak nie koniec, bo „Rzeczpospolita” pisze o „tajnych dochodach Grzegorza Brauna”.

Ile zarabia Braun? Bóg raczy wiedzieć...

Dziennikarze Rp.pl sprawdzili oświadczenie majątkowe Grzegorza Brauna i okazuje się, że żyje skromnie jak kościół nakazuje. Zwrócili jednak uwagę, że nie wykazuje w oświadczeniu uposażenia i sejmowej diety.

Część dziennikarzy zaczęła sprawdzać, czy Braun pobiera uposażenie, czyli czy jest posłem zawodowym. W tym celu sięgnęli do oświadczeń majątkowych polityka. Wynika z nich, że poseł nie ma nieruchomości, samochodów, a jedynie kilkutysięczne oszczędności i zarabia co roku około 100 tys. zł z tytułu praw autorskich, umów i tantiem, a także z reklam w serwisie YouTube. - pisze RP.pl.

Sprawę spróbował wyjaśnić poseł Artur Dziambor. Ujawnił, że Grzegorz Braun pobiera jedynie dietę, więc tak naprawdę decyzja Prezydium Sejmu odbiera mu WSZYSTKO.

Kara prezydium sprawia, że pan Grzegorz Braun będzie przez następne pół roku chodził tutaj pro bono, ponieważ nie jest chyba posłem zawodowym, więc de facto odebrano mu 100 proc. jego zarobków wynikających z uprawiania polityki – tłumaczy poseł Dziambor.

Jak jednak ujawnia RP.pl po kontakcie z Centrum Informacyjnym Sejmu, Braun pobiera pełną pensję z parlamentu, ponieważ „w złożonym wniosku o wypłatę poseł oświadczył, że nie pozostaje w stosunku pracy z żadnym pracodawcą, nie prowadzi działalności gospodarczej i nie pobiera emerytury ani renty”. Pełna wysokość uposażenia poselskiego wynosi aktualnie 12826,64 zł brutto, a dieta parlamentarna 4008,33 zł brutto.

Czy Braun powinien wpisywać dietę i uposażenie do oświadczenia majątkowego? Przypominamy, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora, za zatajenie prawdy w oświadczeniu o stanie majątkowym grozi do trzech lat więzienia. 

Grzegorz Braun do ministra Niedzielskiego: "BĘDZIESZ PAN WISIAŁ" [WIDEO]