18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Survival za 7 tysięcy

Rozpacz polityka PiS. Ma za małe zarobki

Wojciech Kozicki
27.08.2020  19:00
Zarobki polityków nie wzrosną, Rzymkowski rozpacza
Zarobki polityków nie wzrosną, Rzymkowski rozpacza Fot: Bartlomiej Wojtowicz/REPORTER/East News

Podwyżki dla polityków nie przeszły przez Senat i polały się wodospady łez. Tomasz Rzymkowski z PiS na antenie radia Wnet ubolewał, że parlamentarzystom te dodatkowe pieniądze są bardzo potrzebne. Jego zdaniem, za 7 tys. złotych miesięcznie ciężko przeżyć w Warszawie.

Kiedyś Elżbieta Bieńkowska z PO stwierdziła, że 6 tys. złotych zarabia tylko idiota lub złodziej. Stawka rośnie. Tomasz Rzymkowski z PiS (kiedyś Kukiz'15) w wywiadzie dla Wnet powiedział, że 7 tys. złotych na rękę to mało, a „najbardziej potrzebne są podwyżki dla członków rządu, wiceministrów”.

Podwyżki dla polityków - klepią biedę?

Oczywiście wiceminister wiceministrowi nie równy, ale wynagrodzenie rzędu 7 tys. zł dla wielu fachowców w poszczególnych dziedzinach zamyka im to drogę. Koszt wynajęcia mieszkania w Warszawie, jeśli są z różnych rejonów Polski, utrzymania się w Warszawie, prowadzenie dwóch gospodarstw domowych, swojego podstawowego i tego w Warszawie za 7 tys. zł to jest nie lada wyczyn – uważa Rzymkowski. (Radio Wnet)

Co ciekawe, Rzymkowski przyznał, że sam na podwyżkę nie liczył. Uważa jednak, że potrzebne są dodatkowe pieniądze dla ministrów i wiceministrów, „bo obecne wynagrodzenia są naprawdę niskie”. Przypomniał jednak, że projekt podwyżek dla polityków to dzieło opozycji, a Donald Tusk „zarabia miesięcznie 30 tys. złotych, a za chwilę będzie miał emeryturę w wysokości 25 tys. złotych”.

Ciekawe co na to Polacy, którzy uprawiają survival na umowach o dzieło zarabiając mniej niż 2 tys. złotych miesięcznie...

Zagłosuj

Czy sędziowie i politycy powinni mieć immunitet?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze