18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Rząd nie może trwać dłużej"

SKRÓCONA KADENCJA SEJMU

09.10.2021  16:53
Koniec Sejmu?!
Koniec Sejmu?! Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Gorąco w Sejmie! Jak przekazał Władysław Kosiniak-Kamysz, klub Koalicji Polskiej-PSL złoży wniosek o skrócenie kadencji parlamentu. Czy to koniec rządów partii rządzącej?

W Sejmie zawrzało! Jak przekazał w sobotę po południu szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, klub Koalicji Polskiej-PSL złoży wniosek o skrócenie kadencji parlamentu. "Ten rząd nie może dłużej trwać!" - pojawiają się stanowcze głosy. Czy to koniec monopolu na władzę dla PiS?

Skrócenie kadencji Sejmu

Jak przekazała Polska Agencja Prasowa, Władysław Kosiniak-Kamysz złoży w imieniu PSL wniosek o skrócenie kadencji Sejmu. Wniosek o samorozwiązanie Sejmu musiałoby poprzeć co najmniej 307 posłów, czyli dwie trzecie wszystkich uprawnionych. Bez głosów koalicji rządzącej będzie to niemożliwe. Mimo to, w Sejmie zrobiło się naprawdę gorąco.

Klub parlamentarny Koalicji Polskiej złoży wniosek o skrócenie kadencji parlamentu. Ten rząd nie może trwać dłużej

– uzasadnił Kosiniak-Kamysz. 

Zdaniem szefa ludowców już teraz zaszły nadzwyczajne okoliczności, by wnieść tak drastyczny wniosek. Jako jeden z podstawowych powodów swojego działania wskazał orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, będące kolejnym etapem wyprowadzania Polski z UE.

W poczuciu odpowiedzialności, że dalej tak być nie może, że po prostu to, co się dzieje dzisiaj w Polsce, ten podział społeczny i wyprowadzanie nas z UE jest wbrew woli Polaków, należy doprowadzić do zmiany rządu. W demokratycznym państwie można zrobić to tylko w jeden sposób, a my jesteśmy demokratami - w wyniku wyborów

– mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Myślicie, że jego działania faktycznie mają szansę na powodzenie?