18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Super auta na wszelki wypadek?

Rząd wyda miliony na limuzyny. Oto czym będą rozbijać się po kraju!

18.10.2019  09:29
SOP dostanie nowe limuzyny - PiS nie ma już żadnych hamulców?
SOP dostanie nowe limuzyny - PiS nie ma już żadnych hamulców? Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/East News

Służba Ochrony Państwa najwyraźniej potrzebuje ochrony przed samą sobą. Funkcjonariusze SOP powodują kolejne kolizje i wypadki , ale to nic – przetarg rozstrzygnięty, dostaną nowe limuzyny za miliony.

Wypadki SOP to już codzienność i nikogo nie dziwią kolejne stłuczki. Jednak skoro kasuje się tyle aut, to trzeba w końcu zrobić nowe zakupy i uzupełnić stan garażu. Jak podaje moto.pl,l został już nawet rozstrzygnięty przetarg SOP, ale oczywiście nie obyło się bez problemów.

Okazało się, że plik z ofertą był źle sformatowany i przedstawiciel Volkswagena wypadł z gry, bo urzędnicy nie mogli otworzyć oferty. Jak informuje moto.pl, tym samym to BMW wygrało walkę o kontrakt warty prawie 5 mln złotych i dostarczy reprezentacyjne limuzyny, sedany i SUV-y dla polskich VIP-ów.

Funkcjonariusze SOP chyba wolą dmuchać na zimne, bo wymogiem w autach były układ automatycznego hamowania, układ ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu oraz system ostrzegania kierowcy o pojeździe w martwym polu w lusterku bocznym.

Auto.dziennik.pl pisze, że politycy będą czuli się w nowych autach bardzo komfortowe. Z tyłu będą mieć do dyspozycji m.in. system multimedialny z TV, schładzany schowek na napoje, a każe miejsce będzie miało swoją oddzielną klimatyzację. Nowe auta mają by dostarczone jeszcze w grudniu 2019 roku. Czy dotrwają do sylwestra?

Czytaj także
Przeczytaj więcej