18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak chronią prezydenta?

Szalony rajd SOP przez tory. Chcieli uciec przed pociągiem? [WIDEO]

19.02.2020  12:40
Szalony rajd SOP przez tory. Chcieli uciec przed pociągiem? [WIDEO]
Szalony rajd SOP przez tory. Chcieli uciec przed pociągiem? [WIDEO] Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Uwaga, kryjcie się, nadjeżdża SOP - żartują Polacy. Nic dziwnego, bo Służba Ochrony Państwa lubi się rozbijać. Teraz pokazali, jak umknąć przed rozpędzonym pociągiem.

SOP ma chronić, pytanie, czy chroni? Znani są bowiem głównie z kolejnych afer i wypadków, rozbijania limuzyn (również z ważnymi osobistościami na pokładzie) i wydawania pieniędzy na nowe. Teraz znów podpadli.

Do sieci trafiło nagranie, na którym Służba Ochrony Państwa mknie przez przejazd kolejowy w Brzesku. To nic, że na prawym pasie, tuż przed torami stoi rząd aut osobowych i czeka na możliwość przejazdu. Można przecież przemknąć obok, pod prąd, nie zważając na sygnalizację.

Duda w niebezpieczeństwie?

Czy SOP znów naraził przewożonego przez siebie polityka? Co gdyby nie zdążyli i pociąg uderzyłby w kolumnę? Podobno jedną z limuzyn jechał sam prezydent Andrzej Duda! Idziemy o zakład, że lizak wystawiany przez okno SOP-owskiego samochodu, nie zatrzymałby rozpędzonego składu!

O zajście spytaliśmy kancelarię SOP.

Przejazd kolejowy oraz droga dojazdowa, którą poruszała się kolumna SOP, stanowią część skrzyżowania ul. Starowiejskiej z ul. Solskiego, które to było zabezpieczone przez funkcjonariusza policji kierującego ruchem. W trakcie przejazdu  ruch został wstrzymany na właściwych pasach. Ponadto sprawdzono wcześniej możliwość ewentualnego przejazdu pociągów

- poinformował nas rzecznik prasowy komendanta SOP ppłk Bogusław Piórkowski.

Biorąc powyższe pod uwagę, bezpieczeństwo osoby ochranianej jak i uczestników ruchu drogowego nie zostało w żadnej mierze zagrożone - dodał.

Ochrona jak dla króla

W komentarzach pod filmem ludzie nie kryją oburzenia. Ale nie tylko szalonym przejazdem przez tory. Nie podoba im się też wielkość kolumny.

Przez Brzesk przejechały z włączonymi kogutami aż 4 radiowozy policji, karetka i 8 aut SOP. Czy to nie za dużo, jak na przewiezienie jednej osoby?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze