18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie gorąco

STAN NADZWYCZAJNY w Polsce?! Morawiecki komentuje

08.10.2020  18:04
Stan nadzywczajny w Polsce
Stan nadzywczajny w Polsce Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Stan nadzwyczajny może być wkrótce wprowadzony w Polsce. Słowa premiera Mateusza Morawieckiego nie pozostawiają wątpliwości. Przed nami szczególne trudny okres, który jest pokłosiem dramatu, z jakim zmagamy się przez koronawirusa.

Stan nadzwyczajny jest kwestią czasu? Wszyscy Polacy są aktualnie przerażeni tym, co się dzieje w naszym kraju. Strefa żółta objęła cały naród i wszyscy musimy nosić maseczki od soboty 10 października.

Stan nadzwyczajny zostanie w Polsce wprowadzony?

Wygląda więc na to, że stan nadzwyczajny, którego tak wiele osób się obawia - może być jedynie kwestią czasu. Z tej przyczyny premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, na której ogłoszono nowe obostrzenia w kraju nad Wisłą - został zapytany o to, co interesuje wszystkich. Czy jest szansa na wprowadzenie stanu nadzwyczajnego?

Odpowiedź Mateusza Morawieckiego jest jasna, klarowna i daje nam wiele do myślenia. Nie ma wątpliwości, że w razie potrzeby władza nie cofnie się przed niczym, tym bardziej, że nasi terytorialni sąsiedzi już podjęli pewne kroki w stronę walki z pandemią w sposób bardzo mocno stanowczy.

Nasi sąsiedzi Czesi i Słowacy wprowadzili już stan nadzwyczajny. (...) My na ten moment mamy możliwość zastosowania dodatkowych obostrzeń i rygorów w oparciu o przepisy, które są już wdrożone. Jeśli ta sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji (...) to nie wykluczamy żadnej z ewentualności

- mówił Mateusz Morawiecki.

Skoro nie wykluczają żadnej ewentualności - my, jako naród, musimy się spodziewać wszystkiego. Przygotujmy się więc na najgorsze, ale jednocześnie postarajmy się czekać na najlepsze - by nasza psychika jakoś zniosła atak COVID-19.

Przeczytaj więcej
Komentarze