18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie podoba się? wyjedź

SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 OBOWIĄZKOWE. Politycy przyjęli uchwałę

Emilia Waszczuk
29.04.2021  19:49
Szczepienia przeciw COVID-19 obowiązkowe. Politycy zdecydowali
Szczepienia przeciw COVID-19 obowiązkowe. Politycy zdecydowali Fot: Sam Wordley/Shutterstock

Nie chcesz się szczepić? Możesz się wyprowadzić. Politycy pokazali swe bezwzględne oblicze - szczepionki przeciw COVID-19 będą obowiązkowe. W POLSCE.

Miało być zupełnie inaczej, miała być pełna dobrowolność, ale politycy wiedzą swoje. Właśnie zdecydowali, że szczepienia przeciw COVID-19 muszą być obowiązkowe i przyjęli w tej sprawie specjalną uchwałę. Za była zdecydowana większość.

Problem - i to bardzo duży - będą mieć teraz wszyscy przeciwnicy szczepień, mieszkający w Wałbrzychu, oraz ci, którzy w nim pracują. Jakie mają wyjście? Cóż...

Szczepienia przecie COVID-19 obowiązkowe

Rada miasta zebrała się w czwartek, by głosować nad pomysłem prezydenta. Ten - z zawodu lekarz - uznał, że Wałbrzych ma być wolny od koronawirusa, a żeby tego dokonać, wszyscy dorośli mieszkający lub spędzający dużo czasu w mieście, muszą być zaszczepieni.

Włodarz Wałbrzycha Roman Szełemej twierdzi, że w walce z pandemią nie ma innego wyjścia. Dziwi się też, dlaczego rząd ciągle nie wpisał COVID-19 na listę chorób zakaźnych objętych obowiązkiem szczepień. Wszak nie ma na niego leku, a codziennie z powodu SARS-COV-2 umierają w Polsce setki osób.

Radni Rady Miejskiej Wałbrzycha stosunkiem głosów 22 (za) do 3 (przeciw) przyjęli Uchwałę w sprawie wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 przez mieszkańców Miasta Wałbrzycha oraz inne osoby wykonujące pracę na terenie Miasta Wałbrzycha. Szczepienia to jedyna droga do pokonania pandemii

- napisał prezydent Roman Szełemej na Facebooku.

Obowiązkowe szczepienia dla mieszkańców i osób pracujących w Wałbrzychu ruszyć mają w momencie, gdy rząd otworzy możliwość rejestracji na szczepionki wszystkim dorosłym Polakom. Według zapowiedzi pełnomocnika rządu ds. szczepień, Michała Dworczyka, nastąpi to 9 maja.

Czytaj także
Przeczytaj więcej