18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opozycja grzmi!

Sąd Najwyższy ustawił wybory? "Powołani przez PAD"

Wojciech Kozicki
31.07.2020  12:04
Czy wybory prezydenckie 2020 były uczciwe?
Czy wybory prezydenckie 2020 były uczciwe? Fot: Facebook/Andrzej Duda - Prezydent Najjaśniejszej RP

Wybory prezydenckie 2020 wygrał Andrzej Duda, a Rafał Trzaskowski musi zadowolić się jedynie władzą w Warszawie. Opozycja nie do końca pogodziła się z porażką i zorganizowała masowe składanie protestów wyborczych. Pojawiły się nowe informacje z Sądu Najwyższego.

Liczba protestów wyborczych w tym roku była szokująca. Jak radzi sobie z nimi Sąd Najwyższy? Jak podaje Polsat News, do piątku do godziny 8:30 Sąd Najwyższy rozpoznał 4941 protestów wyborczych. Jedynie zarzuty z 57 protestów uznano za zasadne, ale stwierdzono, że wykryte naruszenia nie mają wpływu na wynik wyborów. 129 protestów uznano za niezasadne, a pozostałe pozostaną bez dalszego biegu. Łącznie wpłynęło 5,8 tys. protestów wyborczych.

Protesty wyborcze i Sąd Najwyższy

Jak poinformował w piątek Sąd Najwyższy, zarzuty odmiennego sposobu traktowania kandydatów przez media publiczne podniesione w 4086 protestach były tożsame, w związku z czym protesty rozpoznawano wspólnie – podaje Polsat News.

Sąd Najwyższy zwrócił uwagę, że osoby wnoszące protest nie umiały wykazać jaki związek miałby istnieć między niewłaściwą realizacją misji przez telewizję publiczną a naruszeniem określonych przepisów, m.in. Kodeksu wyborczego.

Skoro nie da się podważyć wyborów, to przeciwnicy Andrzeja Dudy atakują Sąd Najwyższy. Mikołaj Małecki z Uniwersytetu Jagiellońskiego uważa, że  w Sądzie Najwyższym zasiadają nieuczciwi sędziowie. Poseł PO Marcin Kierwiński nie do końca zgadza się z oddaleniem tak dużej liczby protestów wyborczych,

Ważność wyboru PAD ma stwierdzić SĄD Najwyższy, o jakim mówi Konstytucja: niezależny, bezstronny, należycie obsadzony. Nie mogą stworzyć TAKIEGO Sądu podejrzani neosędziowie powołani przez PAD z nadania upolitycznionej neoKRS. Bez uchwały SĄDU Najwyższego wybór nie będzie ważny – napisał Małecki na Twitterze.

Ponad 4 tys. protestów wyborczych SN pozostawił bez dalszego biegu. Powód? „Wyborcy nie wskazali związku między działaniami TVP a naruszeniem prawa.” Jak sądzicie? TVP naruszała prawo wyborcze w trakcie kampanii czy tez była bezstronna? – zastanawia się Marcin Kierwiński.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

 

Przeczytaj więcej
Komentarze