18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podpisuje bez hamulców

Duda zdecydował - wielkie zmiany dla kierowców!

Wojciech Kozicki
27.08.2020  16:13
Samochodem bez prawa jazdy? Prezydent Duda zdecydował
Samochodem bez prawa jazdy? Prezydent Duda zdecydował Fot: Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda już odpoczął po wyborach i ostro chwycił za długopis. Przyklepał podatek cukrowy, podniósł ceny alkoholu (małpki), a do tego podpisał się pod zmianami dla kierowców -  będzie możliwe jeżdżenie bez prawa jazdy.

Andrzej Duda wyraźnie wypoczął, bo składa kolejne podpisy pod ustawami jak szalony. Dosłownie przed chwilą zapewnił, że w Polsce zacznie obowiązywać podatek cukrowy, a teraz podpisał nowelizację prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Tym samym kierowcy nie będą musieli posiadać przy sobie prawa jazdy podczas prowadzenia samochodu.

Prawo jazdy, nowe przepisy i zmiany dla kierowców

Kancelaria Prezydenta wyjaśnia, że ustawa ma na celu wprowadzenie ułatwień i zmniejszenie kosztów ponoszonych przez obywateli, zmniejszenie liczby wydawanych dokumentów, dostosowanie procedur administracyjnych oraz zmniejszenie liczby zadań dla organów jednostek samorządu terytorialnego.

Na tym jednak nie koniec. Jak podaje Polsat News, nowa ustawa zakłada również rejestrację pojazdu i czasową rejestrację pojazdu w miejscu czasowego zamieszkania oraz możliwość czasowej rejestracji pojazdu przez np. przez starostę właściwego dla miejsca zakupu lub odbioru pojazdu.

Zgodnie z ustawą możliwe będzie zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu przy przerejestrowaniu pojazdu, o ile pojazd był zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiada tablice zgodne z właściwymi przepisami wykonawczymi. Zniesiony będzie obowiązek przedkładania do rejestracji pojazdu dowodu własności, jeżeli od ostatniej rejestracji pojazdu nie nastąpiła zmiana w zakresie jego własności" - zaznaczono w komunikacie – informuje Polsat News.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Kancelaria Prezydenta zastrzega jednak, że niektóre z regulacji wymagają wdrożenia rozwiązań technicznych, więc mogą wejść w życie nieco później.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze