18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tanie jak barszcz? Chyba Sosnowskiego...

Sasin zapewnia, że paliwo jest tanie dzięki PiS

Wojciech Kozicki
20.05.2022  21:05
Sasin o  niskiej cenie paliwa w Polsce. Powinniśmy zamówić mszę w podzięce za działania PiS?
Sasin o niskiej cenie paliwa w Polsce. Powinniśmy zamówić mszę w podzięce za działania PiS? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Wicepremier Jacek Sasin to człowiek myślący z rozmachem. Nie ma takich pieniędzy w portfelach Polaków, których nie przebimba. Nie ma takiej bzdury, której nie jest w stanie powiedzieć. Właśnie w Radiu Plus zapewniał obywateli, że mamy bardzo tanie paliwo dzięki tarczy antyinflacyjnej. Wybory, których nie było, też były tanie jak barszcz.

Cena benzyny i oleju napędowego w Polsce wynosi już średnio ponad 7 zł za litr. Bez paniki, nie narzekajcie, to wcale nie jest drogo! Wręcz powinno nas cieszyć, że paliwo w Polsce jest tak tanie. Przynajmniej tak twierdzi wicepremier Jacek Sasin, który na antenie Radia Plus wmawiał Polakom, że tarcza antyinflacyjna obniżyła podatki na paliwa. Hurra!

Cela paliwa w Polsce kontra wyobraźnia Sasina

Sasin porównał cenę paliwa w Polsce ze stawkami w innych krajach europejskich. Okazuje się, że powinniśmy najwyraźniej skakać z radości, bo „na tle Europy Polska ma najtańsze paliwa, a inni płacą ponad 11 zł”. Minister aktywów państwowych przy okazji zapewnił, że za ewentualne wysokie ceny na stacjach benzynowych nie odpowiada PiS. Rząd przecież cenę paliwa OBNIŻA

Cokolwiek tankuje Sasin, nie powinien wlewać tego do pełna...

Absolutnie nie mówmy o bezradności rządu, ponieważ my podjęliśmy rzeczywiście te działania, które były możliwe w ramach regulacji europejskich, czyli przede wszystkim redukcję do absolutnych minimów tych wszystkich obciążeń, podatków na paliwa – wyjaśnił Jacek Sasin.

Minister aktywów państwowych pochwalił PiS za obniżenie na początku roku w ramach tarczy antyinflacyjnej VAT na paliwa z 23 na 8 proc. Oczywiście nie wspomniał, że ta ulga zniknęła, gdy wybuchła wojna na Ukrainie. Taki szczegół, łatwo pominąć...

Na tle Europy, Polska ma najtańsze paliwa. W Polsce ta średnia ceny benzyny przekracza już znacząco 7 zł, ale w wielu krajach europejskich to jest, w przeliczeniu na złotówki, ponad 11 zł czy ponad 10 zł. Robimy tyle ile można w ramach regulacji – uspokaja Sasin.

Czujecie się uspokojeni? Czy teraz będzie tankować z uśmiechem?

Czytaj także