18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ratunku! Chłop zwariował!

Sasin zapowiada podwyżki cen. Polacy powinni być wdzięczni, bo...

15.11.2021  21:54
Dlaczego droższy prąd i gaz? Sasin wyjaśnia i pogrąża się na amen
Dlaczego droższy prąd i gaz? Sasin wyjaśnia i pogrąża się na amen Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Podwyżki cen gazu i prądu to KONIECZNOŚĆ - tak ogłosił właśnie Jacek Sasin. Wicepremier i minister aktywów państwowych wyjaśnił, dlaczego Polacy muszą uiszczać coraz wyższe opłaty. Czy po tej wypowiedzi będzie musiał uciekać z Polski przed gniewem swoich rodaków? Polacy mu tej bezczelności i pogardy NIE DARUJĄ!

Podwyżka cen prądu i gazu przejedzie Polaków jak walec. Czeka nas zimna zupa po ciemku, ale jak wyjaśnił Jacek Sasin, jest to „przykra konieczność”. Dlaczego? To proste, trzeba utrzymać spółki skarbu państwa, które nie chcą płacić. Jacek, czyś ty oczadział? Chłopie, szatan tobą miota?

Sasin wyjaśnia dlaczego są podwyżki opłat

Sasin dodał również, że Polacy muszą płacić więcej za prąd, bo przecież takie są efekty polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która zakłada postępujący wzrost opłat za emisję CO2. Ech, Jacek, drzazgę widzisz w oku bliźniego, a belki w swoim nie dostrzegasz…

Podwyżki cen gazu i energii elektrycznej są konieczne, gdyż spółki Skarbu Państwa nie mogą już brać kosztów na siebie, jak to robiły w ostatnich miesiącach. Wynikają z gigantycznego wzrostu cen gazu na rynkach. Robimy wszystko, żeby skala podwyżek była jak najmniejsza, stąd przyjęliśmy rozwiązania legislacyjne, które pozwolą uniknąć drastycznego podwyższenia cen gazu dla odbiorców. Nie ma mowy, żeby ten wzrost był tak wysoki jak zwyżka cen hurtowych na rynku – powiedział Jacek Sasin. (Polsat News)

Oczywiście Sasin zapewnił, że rząd PiS stara się, by skala podwyżek była jak najmniejsza. Dał Polakom do zrozumienia, że powinni być wdzięczni spółkom skarbu państwa, które przez wiele miesięcy samodzielnie ponosiły dodatkowe koszty, wspierając tym samym odbiorców indywidualnych. Dzięki ci panie za twe hojne dary!

Przypomnijmy, że niedawno minister Tchórzewski złożył „Akt Zawierzenia Energetyków Polskich Matce Bożej Królowej Polski”. Tym samym PiS zawierzył Maryji "wszystkie sprawy energetyki, jej rozwój i unowocześnienie". Patrząc na ceny prądu, to trochę słabo jej poszło...

Niestety dłużej nie będziemy w stanie tych kosztów przerzucać na spółki, więc jakiś ruch będzie, ale połączony z działaniami osłonowymi szczególnie dla tych, którzy są najgorzej sytuowani – zapowiedział Sasin. (Polsat News)