18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityk idzie na dno

To już koniec Schetyny? "Grzesiek liczy szable"

31.10.2019  15:44
Schetyna tonie - to już koniec polityka?
Schetyna tonie - to już koniec polityka? Fot: Facebook

Grzegorz Schetyna walczy o przetrwanie. Podczas gdy kampania prezydencka ruszyła, a Andrzej Duda pobiegł po zwycięstwo, Platforma Obywatelska pogrążona jest w wewnętrznych sporach. Czy obecny lider opozycji dotrwa do wyborów na stanowisku?

Platforma Obywatelska została zaorana w wyborach parlamentarnych, a na jaw wyszło jak Grzegorz Schetyna prowadził kampanię przy winie i cygarach. Zdaniem mediów ma niewielkie szanse, by przetrwać jako szef partii, a działacze domagają się jak najszybszego wyboru kandydata na prezydenta. Tymczasem Schetyna zwleka i gra na czas.

Grzegorz przyszedł z jakąś koncepcją na poziomie ogólników, miał nawet nazwiska ludzi, którzy takie prawybory mieliby przeprowadzić. Zarząd ich jednak nie poznał. To, o czym mówił przewodniczący, nie zyskało akceptacji. "Za" były może ze trzy osoby. Dlatego sprawę przeciągnięto do kolejnego Zarządu – powiedział anonimowy członek PO Wirtualnej Polsce.

Jak podaje „Super Express”, odbyło się kolejne posiedzenie zarządu PO i nadal nie osiągnięto porozumienia w sprawie terminu wyborów na szefa partii, ani terminu prawyborów prezydenckich. Schetyna twierdzi, że partia ma jeszcze czas i wciąż gdyba o Tusku, który mógłby walczyć o fotel prezydencki.

Schetyna ledwo się trzyma

Działacze platformy coraz poważniej myślą o prawyborach, w których mogliby wystartować Radosław Sikorski i Małgorzata Kidawa-Błońska. Schetyna wciąż jednak nie wie, czy wystartować.

Grzesiek liczy szable, nie ma pojęcia na kogo może liczyć, więc będzie odwlekał wybory do kiedy się da. Z kolei ciśnie w sprawie prawyborów, bo Donald ogłosi co dalej dopiero 2 grudnia. A wiadomo, że w żadnych prawyborach nie wystartuje – powiedział członek zarządu Platformy „Super Expressowi”.

Joanna Mucha niedawno ogłosiła, że po kampanii wyborczej już czas na rozliczenie Grzegorza Schetyny jako szefa partii.

Przeczytaj więcej
Komentarze