18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A monety się sypią

Ile razy posłowie pójdą do pracy w tym roku? SKANDALICZNIE mało

10.09.2020  12:06
Ile razy posłowie pójdą do pracy w tym roku? SKANDALICZNIE mało

Ile razy posłowie chodzą do pracy w ciągu roku? Czy w ogóle ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak faktycznie funkcjonuje Sejm? Pieniądze lecą, a pracy jest niewiele.

Ile razy posłowie pójdą do pracy w tym roku? Skandalicznie mało! Do końca 2020 roku posłowie będą debatować jedynie 11 razy. Dziennikarze Super Expressu wyliczyli, jakie wynagrodzenie za taką pracę otrzymają. Widać zaskakująco dużą dysproporcję między ilością czasu spędzonego w Sejmie, a zasobem portfela.

Ile razy posłowie pójdą do pracy? Malusieńko!

Wielu Polaków chodzi do pracy codziennie, często również w weekendy. Tymczasem posłowie nieźle się urządzili. Przy niewielkim nakładzie sił zarabiają krocie. Jak podaje portal "Super Express", posłowie otrzymają za 11 posiedzeń w 2020 roku, wynagrodzenie w wysokości 42 tysięcy złotych. Sama suma uposażenia i diety poselskiej wynosi razem 10,5 tys. zł.

W odpowiedzi na wyliczenia dziennikarzy tabloidu, pojawiła się reakcja ze strony Kancelarii Sejmu, która tłumaczy, z czego wynikają tak wysokie zarobki posłów.

Posłowie są zaangażowani także w komisjach, podkomisjach, grupach i zespołach (...). Należy pamiętać również, że posłowie wykonują swój mandat we własnych okręgach wyborczych, co również jest stałym i bardzo ważnym elementem ich aktywności

– cytuje treść oświadczenia Centrum Informacyjnego Sejmu "Super Express".

Przypominamy, że całkiem niedawno posłowie sami sobie dali gigantyczne podwyżki, nie zważając na kryzys, który odbija się mocno na wszystkich Polakach. 

Cóż... Najwyraźniej ktoś tutaj mocno dba o własne interesy.

Przeczytaj więcej
Komentarze