18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Boli nas kieszeń

Zapłacimy miliony za to, że posłowie nie umieją głosować

05.05.2020  09:42
Zapłacimy miliony za to, że posłowie nie umieją głosować
Zapłacimy miliony za to, że posłowie nie umieją głosować Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sejm wyda miliony z naszych kieszeni na modernizację systemu do głosowania. To wszystko dlatego, że posłowie totalnie nie radzą sobie z technologią. 

Sejm zainwestuje w nowy i niezwykle kosztowny system do głosowania dla posłów. Wszystko bowiem wskazuje na to, że obarczają oni winą za błędy i niepowodzenia w głosowaniu stare maszynki zamontowane do tego celu.

Non stop zdarzają się takie sytuacje, w których politycy albo nacisną nie ten guzik, albo źle włożą kartę identyfikacyjną. W związku z tym zapłacimy aż 7,7 mln złotych za to, by politykom w końcu żyło się lepiej.

Sejm wyda miliony z naszych kieszeni

Podczas gdy wielu Polakom drastycznie obniżono pensje, politycy żyją jak pączki w maśle, a do tego jeszcze domagają się zapewnienia im większego komfortu przy głosowaniach bezpośrednio wpływających na nasze losy.

Wykorzystywanie obecnego systemu wiąże się z dodatkowym nakładem pracy i środków ze względu na postęp techniczny, jaki się dokonał, a także naturalne zużycie. Istnieje zwiększone ryzyko awarii

– tłumaczy się Kancelaria Sejmu.

Sejm przekonał Was do tej inwestycji? 

Przeczytaj więcej
Komentarze