18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pięknie będą przez nią uciekać...

Sejm wyda milion na nową BRAMĘ!

Wojciech Kozicki
03.12.2020  17:15
Nowa brama do Sejmu. Rząd szykuje się do wyjścia?
Nowa brama do Sejmu. Rząd szykuje się do wyjścia? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Polska szlachta i elita, czyli posłowie, najwyraźniej boi się o swoje bezpieczeństwo. Jaśniepaństwo zbuduje bramę wjazdową do Sejmu i wiadomo już, jaki będzie koszt inwestycji. Miejmy nadzieję, że będzie to brama, przez którą rząd opuści Sejm na amen…

Posłowie znowu hulają za cudze. Powstanie nowa brama do Sejmu, na którą przetarg rozpisano 10 listopada. Co ciekawe, inwestycja nie była ujęta w powszechnie dostępnym planie zamówień publicznych na 2020 roku. Sporządzono korektę, chociaż jak zwracają uwagę media, zamawiający nie ma obowiązku publikowania korekt. Przy okazji ujawniono koszt nowej bramy.

Nowa inwestycja w Sejmie. Czyżby się bali?

Czy decyzja o korekcie była wymuszona biadoleniem i łkaniem opozycji? Przeciwnicy rządu bili na alarm, że PiS ukrywa tajemną inwestycję, potocznie nazywaną już „Basztą GórnoŚląską”. Lewica zapowiadała interwencję, a politycy z rządu nie chcą rozmawiać z mediami o kosztach. Tymczasem Interia.pl ujawnia, że koszt budowy sejmowej bramy ma wynieść niemal milion złotych.

Najwyższą ofertę przedstawiła firma z Zielonki - 1,47 mln zł. Numerem dwa jest konsorcjum z Brześcia Kujawskiego, które może wykonać bramę za 1,27 mln zł. Oferta najbardziej korzystna finansowo należy do jednej z warszawskich firm. Jeśli Kancelaria Sejmu zgodzi się skorzystać z jej usług, trzeba będzie zapłacić 675 tys. zł – pisze Interia.pl.

Media ujawniły, że Sejm chce wydać na nową bramę 754 126 zł netto. Po doliczeniu 23% VAT, koszt całkowity wyniesie 927 574,98. Jak wynika z dokumentacji przetargowej, brama będzie miała ponad osiem metrów szerokości i trzy wysokości. Do tego przewidziany jest domofon, dwie furtki i instalacje elektryczne. Urzędnicy Kancelarii Sejmu argumentują, że budowa ma zwiększyć bezpieczeństwo parlamentu.

Szkoda, że pieniądze Polaków przez takie pomysły nie są bezpieczne...