18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

SŁODKI PRZETARG

10 ton słodkości dla polityków. Sejm kupuje słodycze za miliony

27.04.2020  18:38
10 ton słodkości dla polityków. Sejm kupuje słodycze za miliony
10 ton słodkości dla polityków. Sejm kupuje słodycze za miliony Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Kancelaria Sejmu ogłosiła przetarg na wyroby cukiernicze, z których powstać mają słodycze dla posłów. Urzędnicy chcą kupić ponad 10 ton słodkości!

Jak osłodzić sobie życie w czasach zarazy i kryzysu? Na przykład ciastami i ciasteczkami - pożerając białe, pulchne bezy, soczyste w-z-tki, czy rozpływające się w ustach serniczki. W słodkościach lubują się (i to bardzo) politycy, więc - choć już wiadomo, że Polskę czeka gigantyczny kryzys i na nic nie ma pieniędzy - Kancelaria Sejmu kupuje im słodycze.

Jak podaje Fakt, ogłoszono właśnie przetarg na wyroby cukiernicze, które posłużą do pieczenia i wyrobu słodyczy w restauracji sejmowej.

Czego tam nie ma… Purée z mango, prażone jabłka, powidła śliwkowe, deserowa czekolada w pastylkach, pierniki, rurki waflowe, wiśnie drylowane w cukrowym syropie, złote i perłowe maczki

- czytamy w Fakcie.

Tony cukru

Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom, Kancelaria Sejmu chce kupić ponad 10 ton produktów, na co przeznaczyć planuje około 1,8 milionów złotych. Sama konfitura różana do pączków to koszt 65 tysięcy złotych!

Pracownicy Sejmu nie widzą niczego złego w zamawianiu ton słodkości w czasach kryzysu. Wszak politycy muszą mieć możliwość zajadania się słodyczami z najwyższej cukierniczej półki.

Wyroby cukiernicze nie odbiegają rodzajem od standardowo oferowanych w większości cukierni i punktów cukierniczych i są te same od wielu lat

- tłumaczy Centrum Informacyjne Sejmu.

Przeczytaj więcej
Komentarze