18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Równi i równiejsi

Polacy nie mają za co żyć, a Sejm opływa w pieniądze

03.06.2020  12:16
Polacy nie mają za co żyć, a Sejm opływa w pieniądze
Polacy nie mają za co żyć, a Sejm opływa w pieniądze Fot: Jakub Kaminski/East News

Sejm ogarnęło niepojęte wprost rozpasanie. Wydatki są tam kolosalne, a polityków zdaje się nic nie obchodzić. Podczas gdy Polaków nie stać na wygodne życie i podstawowe utrzymanie, rządzący niczego sobie nie żałują.

Sejm hula, ile dusza zapragnie, a zwykli obywatele zastanawiają się, jak związać koniec z końcem. W czasach kryzysu wywołanego koronawirusem wydatki polityków rosną zamiast spadać. Szastają pieniędzmi bardziej niż w roku ubiegłym.

Polakom ucinają pensję, tarcza antykryzysowa umożliwia zwalnianie pracowników z łatwością, a tymczasem Sejm robi z pieniędzmi, co mu się tylko wyśni. Według ujawnionego właśnie raportu w 2019 roku wydatki Sejmu wzrosły aż o 30 milionów złotych i osiągnęły bajońską sumę 455 milionów! Według planów w tym roku może być jeszcze gorzej...

Sejm hula, kosztów nie liczy

W tym roku Sejm ma wydać aż... 575 milionów zł! Na same wynagrodzenie posłów poszło 209 mln zł. Poselska pensja jest całkiem wysoka, a politycy nie zamierzają również rezygnować z innych gwarantowanych przez Sejm profitów. 

W maju wzrosły mi opłaty za ogrzewanie i ciepłą wodę aż o 250 zł miesięcznie! Mam 1800 zł emerytury, a moja żona 900 zł. Jak tu się nie denerwować, gdy rachunki nie dają nam spokojnie zasnąć?

– pyta tymczasem zrozpaczony 79-latek z Jawora na Dolnym Śląsku.

Wszystko ostatnio drożeje. Praktycznie każdy produkt, po który sięgam w sklepie, jest droższy niż przed epidemią koronawirusa. Wzrosły też ceny części leków, a wiadomo, że emeryci zażywają ich sporo. Najbardziej odczuwam podwyżki cen warzyw i owoców. To wszystko uderza w domowy budżet

- mówi inna kobieta, tym razem z Poznania. 

Przypominamy, że olbrzymie koszty Sejm pokrywa z pieniędzy podatników. Szkoda, że w obliczu gospodarczego kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19, politycy nawet nie próbują udawać, że są z nami solidarni. 

Przeczytaj więcej
Komentarze