18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lex TVN przyda się... Dudzie!

Sejm skorzystał z zamieszania. Przepuszczono PODWYŻKĘ DLA DUDY

12.08.2021  09:51
Lex TVN i ustawa w tle
Lex TVN i ustawa w tle Fot: Jakub Kaminski/East News

Lex TVN skupił uwagę całej Polski, dlatego był to idealny moment na przegłosowanie kolejnej, kontrowersyjnej ustawy. Będą wielkie podwyżki dla prezydentów. Najwyraźniej posłowie zrewanżowali się Andrzejowi Dudzie za podobny gest w ich stronę.

Lex TVN, ustawa, która zdaniem większości Polaków doprowadzi do zniknięcia z Polski wolnych mediów, została przegłosowana wczoraj wieczorem. Politycy PiS za nic mieli sprzeciw obywateli i opozycji. Zrobili dokładnie to, co planowali. Oburzeni obywatele szybko znaleźli się pod Sejmem, w rezultacie nawet wybuchły zamieszki. 

Jakby tego było mało, politycy skorzystali z zamieszania związanego z Lex TVN i przegłosowali kolejne podwyżki dla rządzących — tym razem dotyczy to prezydentów. Można więc powiedzieć, że posłowie zrewanżowali się Andrzejowi Dudzie za to, że sam niedawno przyznał im dodatkowe pieniądze. 

W cieniu Lex TVN uchwalono... KOLEJNE PODWYŻKI

Tak, tak — w środowy wieczór, w cieniu głosowania o ustawę Lex TVN, posłowie przyjęli ustawę o podwyżkach wynagrodzeń dla zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, a więc prezydentów i samorządowców. Ledwie co w zeszłym tygodniu prezydent kraju podpisał rozporządzenie, które wprowadza podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu i innych osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, w tym podsekretarzy stanu, a ci już mu się odwdzięczyli.

Zarobki prezydentów i samorządowców wzrosną o 40 proc. w przypadku wynagrodzenia prezydenta, i o 60 proc. w przypadku diet radnych i wynagrodzenia pracowników samorządowych. Ustawa została uchwalona z uwzględnieniem zaproponowanych przez klub PiS poprawek. 

Dodają one m.in. przepisy regulujące kwestię ubezpieczeń społecznych dla małżonka prezydenta RP, a także regulują naliczanie wynagrodzeń dla urzędników Państwowej Komisji Wyborczej. Nie trudno się domyślić, że jednocześnie wszystkie poprawki zgłoszone przez ugrupowania opozycyjne zostały odrzucone.

Sporo dzieje się za plecami obywateli.