18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważni i ważniejsi?

Sejm specjalistycznie zdezynfekowany, a Polacy boją się oddychać

06.04.2020  19:00
Sejm specjalistycznie zdezynfekowany, a Polacy boją się oddychać
Sejm specjalistycznie zdezynfekowany, a Polacy boją się oddychać Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Sejm został zdezynfekowany, więc politycy mogą się czuć w czasie pracy w pełni bezpiecznie. Tymczasem miliony Polaków boją się wziąć głębszy oddech. Lekarzom brakuje środków ochrony osobistej, kasjerzy w sklepach są ciągle narażeni na zakażenie. Czyżbyśmy oglądali podział społeczeństwa na tych ważnych i ważniejszych?

Sejm został specjalistycznie zdezynfekowany. Cała ekipa wojskowych wyposażonych w kombinezony i środki odkażające - wyczyściła budynek w każdym zakamarku. Dzięki temu podczas obrad politycy mogą się czuć w stu procentach bezpieczni.

W tym samym momencie, miliony Polaków drżą o życie swoje i bliskich. Służba zdrowia alarmuje, że nie ma podstawowych środków ochrony osobistej, by skutecznie pomagać zakażonym. Kasjerzy w sklepach są ciągle narażeni na zakażenie, a cały naród dosłownie i w przenośni boi się oddychać.

Sejm czysty jak łza, a Polacy się boją

Podczas, gdy politycy kłócą się o to, czy wybory powinny się odbyć czy nie - my nie mamy zapewnionego poczucia bezpieczeństwa. Posłowie za to otrzymali tyle płynów odkażających, maseczek i rękawiczek jednorazowych, ile dusza zapragnie. Zwykli obywatele mogą o takim wyposażeniu co najwyżej pomarzyć, tym bardziej, że produktów tych dla nas najzwyczajniej w świecie zabrakło.  

Chociaż w hotelu sejmowym przebywa ostatnio zaledwie kilkunastu posłów to i tak zachowana jest najwyższa ostrożność. Odbywa się tam, powtarzana cztery razy dziennie, dezynfekcja przestrzeni ogólnej, czyli: balustrad, klamek, przycisków w windach, włączników światła. Każdy pokój poselski został także zaopatrzony w mydła antybakteryjne, a na życzenie wstawiane są płyny dezynfekcyjne.

Czujecie się oburzeni i pominięci? Niestety, w pełni słusznie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze