18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gorąco

Ważna decyzja w Sejmie! Glosowanie w sprawie wyborów w czwartek

06.05.2020  19:37
Ważna decyzja w Sejmie! Glosowanie w sprawie wyborów w czwartek
Ważna decyzja w Sejmie! Glosowanie w sprawie wyborów w czwartek Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Senat odrzucił ustawę o wyborach korespondencyjnych, a ta wraca do Sejmu. Głosowanie wyjaśni, co z wyborami? Jest pierwsza ważna decyzja w jej sprawie!

Ważą się losy wyborów prezydenckich. Czy odbędą się jeszcze w maju? A może PiS wprowadzi stan klęski żywiołowej, stan wyjątkowy, lub wyciągnie kolejnego asa z rękawa? Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym została odrzucona w Senacie. Teraz pora na głosowanie w Sejmie.

Co z wyborami?

W środę Sejm przez wiele godzin obradował nad kolejnymi zmianami w prawie. Jak się jednak okazuje, nadal nie trafiła tam ustawa o wyborach korespondencyjnych. Senat wraz z odpowiednią dokumentacją ma ją dostarczyć dopiero późnym wieczorem.

W związku z tym Sejm zawiesił obrady i wznowi je w czwartek o godzinie 9. Właśnie wtedy ustawa o wyborach korespondencyjnych będzie po raz kolejny głosowana. Aby została przyjęta, potrzebna jest bezwzględna większość - przynajmniej 1 głos więcej niż liczba głosów przeciwników i osób wstrzymujących się.

Już wiadomo, że PiS może mieć ogromny problem z przeforsowaniem nowego prawa. Przeciw ma być aż 12 posłów Porozumienia. Do odrzucenia projektu wystarczyłoby zaś 5 członków Zjednoczonej Prawicy. PiS już zagroził kolegom z klubu Jarosława Gowina, że jeśli zagłosują przeciw, będą musieli opuścić koalicję, a to może prowadzić do rozpadu rządu i przedterminowych wyborów.

Przeczytaj więcej
Komentarze