18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

25 lat za usunięcie ciąży?

Sejm zdecydował ws. CAŁKOWITEGO ZAKAZU ABORCJI

02.12.2021  15:01
Aborcja w Polsce
Aborcja w Polsce Fot: Piotr Molecki/East News

Sejm zdecydował ws. całkowitego zakazu aborcji i uznania jej za zbrodnię równą morderstwu, co skutkowałoby karą 25 lat pozbawienia wolności dla osób, które się jej dopuszczają lub ją wykonują.

Aborcja w Polsce budzi ogromne kontrowersje. Już zaostrzenie prawa aborcyjnego wywołało falę protestów kobiet w całej Polsce. Teraz Sejm zdecydował ws. całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju.

Sejm zdecydował ws. całkowitego zakazu aborcji

Pomysłodawcy takiego rozpoznania stanu rzeczy domagali się uznania aborcji za morderstwo, za co grozić miałaby kara nawet do 25 lat więzienia. Przed posłami postawiono ciężar decyzji, co zrobić z takimi pomysłami.

Mimo obaw znacznej części polskiego społeczeństwa projekt tej ustawy został odrzucony już w pierwszym czytaniu. Przeciwnicy nazywali go haniebnym i nieludzkim. Za odrzuceniem głosowało większość sejmowych ugrupowań, w tym PiS. 

Za wnioskiem o odrzucenie głosowało konkretnie 361 posłów, 48 było przeciw, 12 się wstrzymało. Trudno o większą zgodność przy obecnym układzie sił politycznych w naszym kraju.

Warto dodać, że przegłosowany projekt przygotowany został przez Fundację "Pro-prawo do Życia" i złożony w Sejmie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji", zebrano pod nim 130 tys. podpisów. 

Ten projekt to coś więcej, to krok do przodu. Prawo będzie surowiej karać zgwałconą kobietę niż gwałciciela

- mówiła Katarzyna Kotula z Lewicy.

Tak wyglądają bezduszni radykałowi poubierani w szaty świętoszków

- dodała Aleksandra Gajewska z KO. 

Jesteście zaskoczeni, że również PiS zagłosował przeciwko takiej ustawie?

Czytaj także
Przeczytaj więcej