18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

No to ładnie...

Sejm znowu wydaje nasze pieniądze. Tym razem KROCIE NA GADŻETY

28.07.2022  11:04
Kancelaria Sejmu znów wydaje pieniądze na gadżety
Kancelaria Sejmu znów wydaje pieniądze na gadżety Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Polacy liczą każdy grosz, a Sejm dalej wydaje pieniądze na rzeczy, które stanowczo są dalekie od koniecznej potrzeby. Tym razem zainwestowano krocie w gadżety. Wypada tak robić na oczach zdesperowanych ludzi?

Polacy liczą każdy grosz i bardzo boją się o swoją przyszłość, a tymczasem politycy... Bawią się w najlepsze. Sejm znów wydaje pieniądze na gadżety, które nie wydają nam się konieczne do życia.

W zamówieniach publicznych na ogólnodostępnej stronie internetowej Sejmu pojawiła się zastanawiająca pozycja. Na sfinansowanie zamówienia  "Druk i dostawa kalendarzy planszowych, trójdzielnych, biurkowych na rok 2023”. Kancelaria Sejmu zamierza przeznaczyć na to kwotę... 150 921 zł brutto.

Kancelaria Sejmu znów wydaje pieniądze na gadżety

W tym samym czasie Polacy nie wiedzą, czy przetrwają zimę. Nikomu nawet przez myśl nie przejdzie kupowanie takich zbytków, ale politycy najwyraźniej mają inną optykę na naszą sytuację.

Są to kalendarze odwołujące się często do motywów sejmowych, z wykorzystaniem m. in. zdjęć budynków Parlamentu, ich wnętrz i wyposażenia, historii obiektu oraz ważnych wydarzeń z historii Polski, w tym parlamentaryzmu. Zwyczajowo korzystają z nich m. in. posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, a także osoby zatrudnione w Kancelarii Sejmu

- przekazano "Super Expressowi". 

Jeśli jest to dla prywatnych kaprysów, to nie. Jeśli dotyczy to jednak urzędników państwowych, którzy decydują o naszych kontaktach za granicą, to jest to zawsze inwestycja pożądana. Trzeba to oddzielać, bo jesteśmy w Europie, świat jest globalny i jest to ogromnie ważne

- mówi Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski w rozmowie z "Super Expressem". 

Zgadzacie się z takimi postawami?